نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری(نرم افزار CRM) چیست؟

CRM پیام گستر نرم افزاری جامع برای مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد که با ارائه راهکار یکپارچه سازی امور در افزایش فروش، حفظ و افزایش وفاداری مشتری، جذب مشتریان بالقوه و ارائه خدمات پس از فروش به سازمان شما کمک می نماید.

به منظور ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی به مشتریان توسط این نرم افزار می توانید به تمام اطلاعات مخاطبین دسترسی سریع و آسان داشته باشید. مدیران و کاربران ضمن راهبری وظایف و نظارت بر گردش درخواست ها می توانند از پیشروی مطلوب وظایف خود مطلع شوند. علاوه بر مدیریت وظایف امکان مدیریت قرارهای ملاقات در نرم افزار پیام گستر وجود دارد که با ارائه داشبوردی کاربردی از تقویم های کاری و عملیاتی، بستر لازم برای اعمال سیاست های لازم به منظور برگزاری منظم جلسات، مدیریت زمان، ارزیابی عملکرد پرسنل و تصمیم گیری های آتی مبتنی بر اطلاعات ثبت شده را فراهم می آورد.

یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار، امکان ثبت عملیات فروش و اعمال سیاست های کنترل امور مالی می باشد که در نتیجه آن، برنامه ریزی، پیگیری فرصت فروش و افزایش نرخ تبدیل فرصت به مشتری را مسیر می نماید.

یک راهکار جامع جهت مدیریت چرخه های کاری، سفارشی سازی فرآیندهای سازمانی می باشد که نیاز به وجود سیستمی یکپارچه جهت واکنش سریع به شرایط درحال تغییرمی باشد.

نرم افزار پیام گستر با تکیه بر اصول حفظ و نگهداری مشتریان و افزایش رضایتمندی آنان بستری لازم جهت ثبت و ارسال درخواست و همچنین پیگیری اتوماتیک روند بررسی درخواست های ثبت شده می باشد. با وجود این ویژگی، شرایط پاسخگویی مناسب به درخواست های مشتریان را با مورد ملاحظه قراردادن اولویت ها و سوابق آن، به صورت جامع فرآهم می آورد.