راهنمای خرید CRM - چگونه یک نرم افزارCRM انتخاب کنیم

راهنمای خرید نرم افزار CRM

خرید CRM چرا و چگونه؟

همه‌ کسب و کارها بر سر این موضوع اتفاق نظر دارند که باید برای فروش بهتر و مدیریت شفاف تر در سازمان خود از نرم افزار CRM استفاده کنند. استفاده از یک نرم افزار CRM بسیار منطقی و قابل توجیه است اما مشکل اینجاست که چگونه یک CRM متناسب با نیازهای خود انتخاب کنیم؟

این سوال به این خاطر مطرح می‌شود که بسیاری از کسب و کارها پس از انجام هزینه‌های سنگین در مدت کوتاهی متوجه ناکارآمدی محصول خریداری شده می‌شوند و دست به شکوه و شکایت از محصول خریداری شده می‌زنند. در بسیاری از مواقع نرم افزار خریداری شده نمی‌تواند نیازهای سازمان را ارضا کند و به عبارتی قابلیت های لازم را ندارد که این ناشی از عدم اطلاع از یک نرم افزار ارتباط با مشتری (CRM) است.

همه چیز بر مدار مشتری با نرم افزار CRM

گاهی اوقات، سازمان ها پس از خرید CRM نمی توانند از تمام امکانات آن بهره‌مند شوند و این مورد موجب می‌شود تا صاحبان کسب و کارها خط بطلانی بر روی تمامی فلسفه نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری بکشند.

دلیل اصلی بروز چنین معضلی عدم وجود دانش مورد نیاز برای استفاده از CRM  در سازمان است که اشخاص را با سردرگمی در استفاده از آن مواجه می‌کند. نرم افزار پیام‌گستر افزون بر امکان استفاده از نسخه رایگان یا دمو (Demo) بخش بزرگی از تمرکز خود را بر روی پشتیبانی و آموزش کار با نرم افزار CRM کرده است و امکان آموزش رایگان مشتریان را به صورت وبینار (webinar) محیا کرده است. همچنین برگزاری کلاس های آموزشی و دوره های مختلف به صورت حضوری و غیر حضوری (آنلاین) و همچنین پشتیبانی فعال یک پیام مشخصی برای کاربران پیام گستر دارد و آن هم این که:

شما در استفاده از پیام گستر تنها نیستید

این امکانات دست به دست هم داد تا پیام گستر شعار “فناوری بر مدار مشتری” را برای خود برگزیند و مشتریان نیز آن را تصدیق کنند.

امکان مدیریت و طراحی فرآیند روند کار(BPMS)

یکی دیگر از ویژگی هایی که برای مدیران و صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ ارزش تلقی می شود امکان طراحی فرآیندهای درون و برون سازمانی به صورت گرافیکی و سپس پیاده سازی آن است.

نرم افزار ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM) پیام گستر به شما این امکان را می دهد تا بدون داشتن دانش فنی خاصی، ضمن مدل سازی و طراحی چرخه ها، فرآیندهای مختلف را نیز ادغام نموده و روند پیگیری را منطبق بر سیاست های خود پیاده سازی نمایید.

همان طور که می دانید یک BPMS  موفق، سیستمی است که کاملا منطبق با چرخه بهبود کیفیت دمینگ باشد، یعنی به منظور بهبود مستمر فرآیندها بتوانیم چند فرآیند را در دل یکدیگر جای دهیم. با این رویکرد نرم افزار CRM پیام گستر، این ویژگی را دارد که تا چند چرخه مختلف را داخل یکدیگر طراحی کنید. در زمینه مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPMS) نیز پیام گستر رهبری خود را در بین نرم افزارهای مشابه مدیریت ارتباط با مشتری حفظ نموده است.

در مسیر حفظ جایگاه رهبری

برخورداری از یک تیم متشکل از متخصصان فنی به منظور رفع مشکلات احتمالی نرم افزار CRM و ارائه ی ماژول های پیشرفته به منظور هرچه کاربردی و بی عیب و نقص بودن محصول ارائه شده موجب گردیده تا پیام گستر بتواند رهبری بازار نرم افزارهای CRM را به دست گیرد.

ارائه نسخه‌های جدید، امکانات بیشتر و کمک به کاربرپذیری نرم افزار تنها بخش کوچکی از وظایف این بخش از در پیام گستر است. تلاش این بخش موجب شده تا کاربران به راحتی بتوانند به روزرسانی‌های مربوط به نرم افزار را انجام دهند و در نهایت آسودگی به استفاده از بخش‌های مختلف نرم افزار بپردازند. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار جالب برای کاربران CRM پیام گستر، امکان ساخت سایت است که با این امکان شما می‌توانید سایت شخصی خود را داشته و به طراحی آن بپردازید.

حذف بُعد مکانی در استفاده از CRM

دارا بودن این مزیت که تمامی کاربران بتوانند در هر ساعت از شبانه روز به حساب خود دسترسی داشته باشند هزینه ها را کاهش داده و موجب افزایش اثربخشی می‌شود. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) پیام گستر این امکان را به صورت کاملا واکنش گرا (Responsive) ارائه نموده که این امر موجب می‌شود تا با تمام دستگاه‌ها اعم از موبایل، تبلت و انواع کامپیوتر قابل استفاده باشد.

این امکان به دو صورت قابل پیاده سازی است:

  • نصب و راه اندازی کنسول نرم افزار بر روی سرور یا یک کامپیوتر داخل سازمان
  • نصب و راه اندازی کنسول نرم افزار بر روی یک سرور اختصاصی خارج از محیط سازمان

داشتن امکان ویرایش تحت وب در نرم افزار CRM پیام گستر از مزایای ارزنده ای است که این محصول را نسبت به اکثر رقبای خود برتری بخشیده است. با این امکان بدون نصب نرم افزار CRM بر روی تک تک سیستم ها و همچنین پرداخت هزینه اضافی نسبت به سرویس های ابری (Cloud) کاربران را قادر می سازد تا در هر لحظه و هر مکان به تمام امکانات در نرم افزار CRM دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، برای استفاده از نرم افزار CRM پیام گستر نیازمند اتصال به اینترنت نبوده و به صورت آفلاین (offline) نیز می توانید به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM) پیام گستر دسترسی داشته باشید.

این تمام ماجرای خرید CRM نیست!

نرم افزار CRM پیام گستر با امکان همگام سازی فوق العاده، این قابلیت را داراست که به تمام نرم افزارهای دیگر متصل (Sync) شود، تا سازمان ها بتوانند از این طریق اطلاعات داخل نرم افزارهای دیگر را استفاده و تحلیل نمایند. ظرفیت همگام سازی نرم افزار  CRM پیام گستر به حدی بالاست که در این مسیر هیچ رقیبی را مقابل خود نمی‌بیند.

پیام گستر با توجه به ابعاد سازمان ها و کسب و کارها پکیج های مختلفی را در نظر گرفته تا سازمان ها بتوانند متناسب با نیاز خود بسته های خود را انتخاب کنند و از صرف هزینه های اضافی جلوگیری شود. همچنین سازمان ها می توانند پس از خرید CRM پیام گستر با توجه به نیاز خود امکانات بیشتری را تحت عنوان ماژول های تکمیلی دریافت کنند. شخصی سازی این نرم افزار بسته به سلیقه‌ی کاربران، باعث جلوگیری از خستگی زودرس کارمندان از CRM است که به قابلیت های پیام گستر افزوده است.

پیام گستر به عنوان ارائه دهنده بهترین نرم افزار CRM در ایران توانسته جایگاه خوبی در بین سازمان ها کسب کرده و برای شرکت های فعال حوزه تولید نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان به یک الگوی موفق بدل شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *