معرفی بهترین نرم افزار های فروش و بازاریابی + تفاوت با CRM 💰 - بلاگ

معرفی بهترین نرم افزار های فروش و بازاریابی + تفاوت با CRM

معرفی بهترین نرم افزار های فروش و بازاریابی + تفاوت با CRM

در تمام شرکت های پیشرو بین صنایع مختلف، استفاده از دستیاران تکنولوژیک برای تسهیل فرایندهای سازمانی یکی از ملزومات محسوب می شود. در رقابت با برندها و سازمان های دیگر، تعیین کننده‌ی بازار آن شرکتی است که پروسه های گردش کار در آن، اتوماتیک باشند. اگر سیستم های سنتی و دستی در سازمانی حکمفرما باشد، مشکلات زیادی را به همراه خواهد آورد که مهمترین آن، عدم اولویت بندی و فراموشی مسائل به همراه پراکندگی و هرج و مرج در اسناد خواهد بود. به همین دلیل شرکت ها، چرخه های کاری مهم خود مانند مارکتینگ (تبلیغات) و فروش را کاملا سیستماتیک و اتوماسیون شده انجام می دهند. به همین منظور استفاده از نرم افزار های بازاریابی و نرم افزارهای فروش در کسب و کارها رونق زیادی پیدا کرده است. اما آیا این نرم افزارها همان نرم افزارهای CRM هستند؟ بهترین نوع آنها کدام است؟

نرم افزار فروش چیست و چه کاربردی دارد؟

نرم افزارهای فروش اکثرا در فروشگاه ها به عنوان نرم افزار فروشگاهی و در کسب و کارها به عنوان نرم افزار حسابداری شناخته می شوند که کار یک نرم افزار مالی را انجام می دهند. از وظایف اصلی این سیستم ها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • تعریف مشتریان با جزئیات کامل
 • دسته‌بندی مشتریان مرتبط با ویژگی‌های آن‌ها در سیستم حسابداری فروش
 • تعریف توزیع‌کنندگان کالا و کانال‌ های متفاوت توزیع
 • تعریف فروشگاه‌ها و انبارهای مختلف در سیستم فروش
 • قابلیت صدور فاکتور و پیش فاکتور
 • قابلیت کنترل موجودی‌های محصولات
 • معرفی تامین کنندگان و تعریف حساب های مجزا
 • قابلیت ارتباط با انواع مختلفنرم افزارهای حسابداری و فروشگاهی
 • پشتیبانی از مقررات مالی
 • قابلیت ارتباط با روش های مختلف پرداخت و تعریف آن‌ها
 • و …

نرم افزار بازاریابی چیست و چه کاربردی دارد؟

نرم افزارهای بازاریابی را می توان به عنوان بخشی از نرم افزار CRM در نظر گرفت، اما برخی شرکت ها به دلیل عدم اشراف بر توانایی های نرم افزار سی آر ام ( نرم افزار CRM چیست؟ ) از سیستم های هوشمند بازاریابی در کسب و کار خود استفاده می کنند. مزایای این نرم افزارها را می‌توان به این شکل برشمرد:

 • خودکارسازی فرایند تبلیغات و بازاریابی
 • برگزاری کمپین های بازاریابی و مدیریت آنها
 • ارسال انبوه پیامک، ایمیل و فکس برای مخاطبان
 • پیگیری کانال های بازاریابی و استفاده از قیف مختص به آن
 • بهره مندی از بانک اطلاعاتی کامل مخاطبین
 • و …

معرفی بهترین نرم افزارهای فروش و بهترین نرم افزارهای بازاریابی ایرانی ( به ترتیب حروف الفبا)

در بازار ایران انواع مختلفی از این نرم افزارها وجود دارد که قصد داریم به بررسی بهترین مدل از این برنامه های فروش و همچنین سامانه های بازاریابی بپردازیم:

نرم افزار فاکتور آسان

نرم افزار فاکتور آسان این امکان را فراهم می کند تا خیلی ساده فاکتور خرید و فروش صادر نمایید. این نرم افزار، دارای امکانات ثبت فاکتور خرید، صدور فاکتور فروش و صدور پیش فاکتور است.

نرم افزار فاکتور آسان

صدور و چاپ فاکتور آسانا۲

با استفاده از نرم افزار صدور فاکتور آسانا ٢ فاکتورها چاپ و اتوماتیک سازی می شوند. این نرم افزار برای نیاز آن دسته از کاربران ایجاد شده که قصد دارند بدون نیاز به تعریف اطلاعات پیش نیاز(تعریف کالا و اشخاص اختیاری می‌باشد) در زمانی کوتاه فاکتورهایشان را چاپ نموده و در اختیار مشتری قرار دهند.

صدور و چاپ فاکتور آسانا2

فروش پندار سیستم

نرم افزار فروش پندار سیستم می تواند تمامی مراحل سیستم فروش شما را ثبت و کنترل نماید و با ارائه گزارشات خود به تصمیم گیری کمک کند و آنها را اتوماسیون نماید.

فروش پندار سیستم

نرم افزار بازاریابی و پخش مویرگی دسیما

نرم افزاری برای مدیریت بازاریابان و کنترل کانال های تبلیغ بازاریاب ها است که بر اساس پارامترهای مختلفی می تواند آن ها را دسته بندی و پیگیری کند.

نرم افزار بازاریابی و پخش مویرگی دسیما

نرم افزار مدیریت فروش رادیکال

نرم افزار مدیریت فروش رادیکال بصورت اختصاصی برای سازمانهای نرم افزاری تولید شده است و هدف آن ثبت اطلاعات مشتری و حالات مختلف فروش که شامل فروش نقدی، فروش پستی و فروش اعتباری می باشد.

نرم افزار مدیریت فروش رادیکال

نرم افزار فروش شایگان سیستم

یکی از نرم افزارهای قدیمی در حسابداری و فروش، نرم افزار شایگان سیستم است. از این طریق شرکتها به تمام فرایندهای فروش، پروسه های مالی و مسائل حسابداری رسیدگی می کنند.

نرم افزار فروش شایگان سیستم

نرم افزار مدیریت فاکتور قطره

نرم افزار مدیریت فاکتور قطره نرم افزاری ساده است که برای صدور فاکتور طراحی شده. بانک اطلاعاتی جهت ذخیره‌ی اطلاعات فاکتورهای مشتریان و کالاها از مزایای این نرم افزار است که با استفاده از همین اطلاعات گزارشاتی به همراه نمودار ارائه می شود.

نرم افزار مدیریت فاکتور قطره

نرم افزار رایگان بازاریابی و فروش + راهنمای خرید بهترین سیستم فروش

نرم افزار رایگان بازاریابی و همینطور نرم افزار رایگان فروش نیز در بازار ایران وجود دارد که هر یک ممکن است در سیستم عامل های مختلف اجرا شوند. سامانه های موبایلی برای اندروید یا آیفون و همچنین سیستم های تحت وب و ویندوزی در این دسته وجود دارند که متناسب با نیاز هر شرکت خریداری می شوند. نکته مهم آن است که این نرم افزارهای رایگان بعضا دارای محدودیت هایی هستند که شامل، محدودیت تعریف انبار یا صدور، محدودیت کاربر یا محدودیت زمان استفاده می شوند. پیش از استفاده از این نرم افزارها حتما در ارتباط با آنها مطالعه کامل داشته باشید.

برای خرید بهترین نرم افزار فروش و یا خرید بهترین نرم افزار بازاریابی، باید به مسائل مختلفی توجه داشت. از قبیل:

 • پاسخ به نیاز های مورد نظر سازمان
 • کاربری ساده و فضای کاربر پسند
 • قیمت متناسب و ارائه پشتیبانی مناسب
 • تعریف تعداد نامحدود پارامتر در سیستم
 • سرعت بالا در پردازش فرایندها

و …

بهترین راهکار برای مقایسه امکانات نرم افزارهای سازمانی مثل نرم افزارهای فروش، بازاریابی، انبارداری، حسابداری و … به خصوص سیستم های استراتژیک مانند نرم افزار CRM، استفاده از دموی رایگان آنها است.

مقایسه جدولی نرم افزارهای بازاریابی و نرم افزارهای فروش

برای بررسی بهتر این مدل نرم افزارها، بهتر است آن ها را در قالب یک جدول با ویژگی های متفاوتشان ببینیم:

 

نام کاربرد پلتفرم شروع قیمت (ریال) پشتیبانی
شایگان سیستم حسابداری و فروش ویندوز ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ دارد
قطره مدیریت فاکتور ویندوز ۸۰۰٫۰۰۰ دارد
رادیکال خرید و فروش ویندوز ۱٫۹۵۰٫۰۰۰ دارد
آسان خرید و فروش ویندوز ۷۹۰٫۰۰۰ دارد
آسانا۲ خرید و فروش ویندوز ۴۰۰٫۰۰۰ دارد
پندار سیستم خرید و فروش ویندوز ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ دارد
دسیما بازاریابی و تبلیغات اندروید، آی‌اواس، ویندوز، تحت وب رایگان ندارد
کاکتوس خرید و فروش ویندوز ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ دارد
طوس مالی و حسابداری ویندوز، ویندوز فون ۶۰۰٫۰۰۰ دارد
هماهنگ خرید و فروش ویندوز، تحت وب ۱۱٫۸۵۰٫۰۰۰ دارد
روزی نت خرید و فروش تحت وب، ابری ۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰ دارد
کیان پرداز سفارش گیری اندروید ۱۳٫۴۰۰٫۰۰۰
زرین سفارش گیر و صدور فاکتور ویندوز، اندروید و آیفون

 

تفاوت نرم افزار فروش و نرم افزار بازاریابی با CRM

همانطور که اشاره شد، سیستم های فروش وظیفه‌ی مدیریت و تسهیل فرایندهای فروش در سازمان را بر عهده دارند و همچنین نرم افزارهای بازاریابی می توانند سیستم تبلیغات و جذب مشتری را مدیریت کنند. اما سایر فرایندهای سازمانی چه خواهد شد؟ چرا اکثر سازمان ها بجای یک نرم افزار فروش یا نرم افزار بازاریابی، از سیستم های CRM استفاده می کنند؟

نرم افزارهای CRM در واقع سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری هستند که تمام چرخه های کاری و فرایندهای سازمانی را در شرکت ها پیگیری می کنند. در واقع این نرم افزار، علاوه بر ماژول های مدیریت خرید و فروش و همچنین محصول بازاریابی و تبلیغات، ماژول های بسیار متنوع دیگری نیز داراست که شامل مدیریت پیگیری ها و یادآوری های مشتریان، مدیریت مرکز تماس، گزارش گیری و تحلیل داده ها، خدمات پس از فروش، باشگاه وفاداری مشتریان، BPMS و مدیریت فرایند های کاری، فرم ساز، تجارت الکترونیک، اتوماسیون اداری و … می باشد. برای دریافت کامل این نرم افزار به طور کاملا رایگان و به مدت ۳۰ روز، از طریق لینک دریافت دمو اقدام نمایید تا کارایی این نرم افزار را در کسب و کار خود به طور کاملا ملموس ببینید.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *