یکپارچه سازی نرم افزار CRM با مرکز تماس تلفنی VOIP - بلاگ پیام گستر

یکپارچه-سازی-سی-ار-ام-و-ویپ

یکپارچه سازی نرم افزار CRM با مرکز تماس تلفنی VOIP

مشتریان و صاحبان کسب و کار همواره به دنبال انتخاب بهترین ابزار برای تسریع فرآیند های خود هستند. یکی از این ابزارها نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری است که می تواند بخش های حیاتی سازمان از جمله فروش، بازاریابی و خدمات پس از فروش را خودکارسازی نماید.

حالا سیستم مرکز تماس تلفنی VOIP چیست؟ مزایا این سیستم تلفنی چیست و یکپارچه شدن آن با نرم افزار CRM چه سودی به حال کسب و کار ما دارد؟

برای دریافت پاسخ این سوالات با پیام گستر همراه باشید

تعریف مرکز تماس تلفنی VOIP

مرکز تماس تلفنی مبتنی بر IP یا VoIP نوع جدیدی از ارتباط است. امکان استفاده از شبکه به منظور مکالمات تلفنی را فراهم می نماید. در مقابل استفاده از خطوط تلفن سنتی ، VoIP از فن آوری دیجیتال استفاده می نماید و نیازمند یک اتصال broadband است. هم اکنون شرکت های متعددی مانند: الوویپ، سرویس فوق را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.

همچنین VoIP می تواند به منظور تامین خواسته فوق از سخت افزارهای شتاب دهنده استفاده نماید و یا از آن در یک محیط مبتنی بر کامپیوترهای شخصی استفاده گردد.

تلفن های VoIP از نظر قابلیت و کارایی بسیار متفاوت هستند. ساده ترین نوع این تلفن ها حتی نمایشگر ال سی دی نیز ندارد و به عنوان مثال برای هتل ها استفاده می شود. انواع گران قیمت تر حتی می توانند مکالمات تصویری با کیفیت بالا نیز برقرار کنند.

اما در هر صورت به تمامی تلفن هایی که VoIP را پشتیبانی می کنند و به شبکه متصل می شوند تلفن VoIP یا تلفن IP می گویند. تلفن های VoIP نقش زیادی در کارایی، کیفیت و امکانات یک سیستم تلفنی VoIP دارند.

مطالعه بیشتر💬  راهکار هایی عملی برای ارتقای وفاداری مشتریان بر اساس بهبود خدمات ارائه شده به آن ها - بخش اول

مزایای استفاده از مرکز تماس تلفنی VoIP

با پیاده سازی و راه اندازی سیستم تلفنی VoIP شما می توانید از مزایای بیشماری برخوردار شوید که این مزایا برای کاربران این سیستم تلفنی عبارتند از:

  • در فناوری VoIP بستر شبکه ای که برای انتقال دیتا استفاده می شود برای انتقال مکالمات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این باعث ارزانتر شدن هزینه سرویس ها می شود
  • سرور تلفنی در VoIP کوچکتر، ساده تر و بسیار ارزان تر از سانترال های تلفن آنالوگ هستند.
  • پیاده سازی شبکه های دیتا (شامل سوئیچ ها و روتر ها) برای سرویس ویپ به مراتب آسانتر از شبکه های مخابراتی می باشد.
  • پایداری شبکه های دیتا بیش از شبکه های مخابراتی مبتنی بر سوئیچ های مداری می باشد و احتمال خرابی آن ها پائین تر است.
  • با توجه به انتقال صوت به صورت دیتا، فناوری ویپ سازگاری بیشتری با سیستم های کامپیوتری مختلف دارد.
  • امکان ایجاد پارکینگ های تماس: قابلیت نگه داشتن تماس ورودی به یک داخلی ، به گونه ای که این تماس ورودی در شماره کد مشخصی پارک می شود و داخلی مورد نظر آزاد می گردد و قابل باز پس گیری توسط داخلی های دیگر با همان کد مشخصه پارک شده می باشد.
  • امنیت بالا: یکی از مزایای مهم سیستم ویپ امنیت بالای آن نسبت به سیستم های مخابراتی آنالوگ است. در یک سیستم تلفنی آنالوگ (سیستم هایی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت) معمولا با اتصال یک گوشی آنالوگ می توانستیم به سادگی به شبکه وصل شویم. اما در فناوری VoIP  کاربران باید بر اساس شناسه IP شناسایی شوند.
مطالعه بیشتر💬  نرم افزار CRM ؛ بهترین راهکار برای حفظ و افزایش مشتری

اتصال نرم افزار CRM با مرکز تماس تلفنی VoIP

یکی از کاربردهای اصلی سیستم تلفنی VoIP امکان اتصال آن با نرم افزار CRM است. در این سیستم ها با استفاده از امکانات تلفن گویا و برقرار نمودن ارتباط آن ها با بانک های اطلاعاتی که در نرم افزار CRM طراحی و ذخیره سازی شده است، می توان امکان پاسخگویی هوشمند به مراجعین و مشتریان تلفنی را به وجود آورد.

به عنوان مثال سازمانی را در نظر بگیرید که سیستم دبیرخانه خود را مکانیزه (خودکارسازی) نموده و مراجعین آن با رجوع به محل دفتر دبیرخانه سازمان قادر هستند تا نسبت به پیگیری وضعیت نامه و درخواست های خود به آن سازمان اقدام نمایند.

چنانچه در این سازمان سیستم تلفن گویا نصب و راه اندازی گردد و ارتباط منطقی آن با بانک اطلاعاتی سیستم دبیرخانه برقرار گردد، از این پس مراجعین دبیرخانه قادر خواهند بود تا بدون نیاز به مراجعه به محل دبیرخانه و فقط با یک تماس تلفنی و اعلام شماره پیگیری (که ازقبل توسط دبیرخانه در اختیار ایشان قرار داده شده) از وضعیت نامه یا درخواست خود مطلع شوند.

بدین ترتیب نه تنها مراجعین از زحمت ایاب و ذهاب و پیگیری های مکرر به محل دبیرخانه رهایی یافته بلکه پرسنل دبیرخانه نیز به جای صرف وقت بسیار جهت پاسخگویی به مراجعین، قادرند تا به انجام وظایف اصلی خود در دبیرخانه بپردازند.

حرف آخر

نرم افزار CRM انبوهی از اطلاعات را در یک جا ذخیره سازی کرده و کسب و کارها به کمک آن می توانند دید بهتری نسبت به مشتریان خود داشته باشند.

مطالعه بیشتر💬  معرفی ماژول ارسال فکس در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر

شرکت هایی که از VoIP و CRM به صورت یکپارچه استفاده می کنند اطلاعات دقیق تری از مصرف کننده حین تماس ، قبل و بعد از تماس در اختیار خواهند داشت. این اطلاعات امکان بررسی تعامالات قبلی مشتری را میدهد که این امر باعث کمک به آنها جهت ایجاد فروش بیشتر می شود.

پیام گستر از معدود نرم افزارهای سی آر می است که می تواند ارتباط جامع و مبسوطی با مرکز تماس های هوشمند ویپ (VoIP) متصل کرده تا کسب و کارهای مختلف بتوانند به راحتی تماس های تلفنی خود را مدیریت نمایند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *