۴ راهکار استراتژیک برای عبور از بحران های کسب و کار - راهکارهای کاربردی


۴ راهکار استراتژیک برای عبور از بحران های کسب و کار

هر کسب و کار در اداره امور جاری خود به دلیل شرایط و پیچیدگی های پیش رو، ممکن است با بحران های مقطعی و موانع مختلفی مواجه گردد که با مدیریت صحیح آن می تواند منجر به افزایش سود و رونق کسب و کار شود.
لذا اولین قدم برای برنامه ریزی صحیح تبیین و شناخت وضعیت موجود می باشد که نیاز به واقع بینی دارد تا خوش بینی و تاکید می کنیم که این واقع بینی بر اساس خردی صورت می گیرد که از دل اطلاعات صحیح و بروز در ذهن مدیران شکل می گیرد.

شناسایی و بهبود فرآیندهای کاری

امروزه یکپارچه شدن اقدامات در سازمان ها با رویکرد مدیریت فرآیندهای کسب و کار حائز اهمیت می باشد. برنامه ریزی های مدونی برای یکپارچه نمودن امور سازمانی بصورت نظام مند توسط الگوهای متعددی در سازمان ها ارائه می شود. با حصول ساختاری مشخص در اجرای فرآیند های پیچیده، بالتبع در هزینه های مصرفی کسب و کارها به منظور حل مشکلات احتمالی در بروکراسی های زمانبر صرفه جویی خواهد شد.

فروش موثر

تحلیل وضعیت فرصت ها و سرنخ های فروش، کمک شایانی در دستیابی به اهداف هر کسب و کار می نماید. مدیریت عملیات فروش با هدف افزایش نرخ ایجاد فرصت های فروش و نرخ تبدیل فرصت های فروش به مشتری بسیار ضروری می باشد. این امر مستلزم سازماندهی و مدیریت ساختار یافته می باشد که با بهره گیری از تبلیغات هدفمند، پیگیری مستمر، بستری مناسب جهت سیاست گذاری های آتی و تصمیم گیری های حیاتی بر اساس گزارشات لحظه ای، برنامه ریزی و در نهایت منجر به توسعه فروش می گردد.

مطالعه بیشتر💬  پیدا کردن ۱۰۰ مشتری اول با نرم افزار CRM

حفظ مشتریان وفادار

یکی از مهمترین دغدغه ها در هر کسب و کار، حفظ مشتریان قدیم و افزایش رضایت آنها ست. کسب و کارها همواره در تلاشند با ارائه خدمات بهتر به مشتریان، جایگاه برند خود را بهبود و بازاریابی دهان به دهان را توسعه دهند. اما با افزایش مشتریان و تعداد پاسخ گویان به مخاطبین در سازمان، فرصت ها تبدیل به تهدیدات جدی برای سازمان می گردند. تنها راه جلوگیری از این بحران ایجاد بستر مناسب جهت دسترسی به موقع سازمان به اطلاعات در زمان ارتباط با مشتری است.

مدیریت عملکرد پرسنل

مدیران با مدیریت وظایف هر یک از پرسنل از عملکرد صحیح در دپارتمان های مختلف اطمینان حاصل می نمایند. هریک از پرسنل در پست های سازمانی متفاوت از پتانسیل های مختلف کاری برخوردار هستند. تحلیل رفتار و عملکرد هریک از کارکنان به مدیران و صاحبان کسب و کار کمک می نماید که در تصمیم گیری و تقسیم کارها برای پرسنل خود بهتر عمل نمایند.

حصول نتیجه مطلوب تر در پیشبرد فعالیت ها، ارجاع وظایف و درخواست های متناسب به افراد و پیگیری آن ها عملکرد سازمان را تسریع می بخشد. بدین منظور، مدیریت سیستماتیک وظایف و یادآوری بصورت کاربردی و عملیاتی نیاز هر سازمانی می باشد.

حال چه باید کرد؟

نرم افزار CRM پیام گستر نرم افزاری جامع برای مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد که با ارائه راهکار یکپارچه سازی امور در افزایش فروش، حفظ و افزایش وفاداری مشتری، جذب مشتریان بالقوه و ارائه خدمات پس از فروش به سازمان شما کمک می نماید.


به منظور ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی به مشتریان توسط این نرم افزار می توانید به تمام اطلاعات مخاطبین دسترسی سریع و آسان داشته باشید. مدیران و کاربران ضمن راهبری وظایف و نظارت بر گردش درخواست ها می توانند از پیشروی مطلوب وظایف خود مطلع شوند.

مطالعه بیشتر💬  چگونه با استفاده از بازخوردهای دریافتی رضایت و وفاداری مشتریان را افزایش دهیم

علاوه بر مدیریت وظایف امکان مدیریت قرارهای ملاقات در نرم افزار پیام گستر وجود دارد که با ارائه داشبوردی کاربردی از تقویم های کاری و عملیاتی، بستر لازم برای اعمال سیاست های لازم به منظور برگزاری منظم جلسات، مدیریت زمان، ارزیابی عملکرد پرسنل و تصمیم گیری های آتی مبتنی بر اطلاعات ثبت شده را فراهم می آورد.


یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار، پیگیری فرصت های فروش و افزایش نرخ تبدیل فرصت به مشتری می باشد. یک راهکار جامع جهت مدیریت چرخه های کاری، عملیاتی سازی فرآیندهای سازمانی می باشد که نیاز به وجود سیستمی یکپارچه جهت واکنش سریع به شرایط درحال تغییرمی باشد.


نرم افزار پیام گستر با تکیه بر اصول حفظ و نگهداری مشتریان و افزایش رضایتمندی آنان بستری لازم جهت ثبت و ارسال درخواست و همچنین پیگیری اتوماتیک روند بررسی درخواست های ثبت شده می باشد. با وجود این ویژگی، شرایط پاسخگویی مناسب به درخواست های مشتریان را با مورد ملاحظه قراردادن اولویت ها و سوابق آن، به صورت جامع فرآهم می آورد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *