گروه های هدف در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر

چهارشنبه, 07 بهمن,1394
گروه های هدف در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر

امروز می خوایم با یکی از امکانات مهم نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر به نام "گروه هدف" آشنا بشیم.

چقدر با قابلیت "گروه هدف" آشنایی دارین؟ به نظرتون برای چه کارهایی می تونیم از این "گروه های هدف" استفاده کنیم؟

مثلا شما نیاز دارین اطلاعات مخاطبانتون رو، فارغ از این که دسته بندی اصلی اون ها چی هست (مثلا این که توی چه صنعتی فعال هستن)، فقط بر اساس شهر تهران دسته بندی جدید کنین. یا فرض کنین می خواین مخاطبان خوش حساب و یا بد حسابتون را شناسایی و دسته بندی کنین. در این حالت ها بهترین راه ایجاد "گروه هدف" دلخواه خودتونه. تازه کلی کار دیگه هم می شه کرد، مثلا فرض کنین، تا حالا 10 سری کمپین تبلیغاتی با استفاده از "ایمیل" اجرا کردین و الان می خواین از بین مخاطبان این کمپین ها، فقط برای اون کسانی که ایمیل قبلی رو باز کردن و دیدن، دوباره کمپین جدیدی رو ایجاد کنین و براشون یه ایمیل یا فکس جدید بفرستین. این کار می تونه با هدف اجرای هدفمند تر و کم هزینه تر کمپین جدید باشه. در این حالت می تونین توی لیست ارسال ایمیل گروهی، بر اساس وضعیت ارسال و یا تحویل مخاطب ها رو فیلتر کنین و اون ها رو بریزیدشون تو یه گروه هدف جدید.

باید به این نکته هم اشاره کنم که اطلاعاتی که توی گروه هدف هست اصطلاحاً Shortcut اطلاعات اصلیه. حالا این یعنی چی؟ یعنی اطلاعات جدیدی به اطلاعات شما اضافه نمی شه و فقط آن اطلاعات قبلی علاوه بر دسته بندی اصلی خودشون، از طریق این گروه هدف جدید هم قابل دسترسی هستن.
اگر بخوایم یه کاربرد دیگه گروه هدف را بگیم به خبرنامه می تونیم اشاره کنیم. فکر کنید خبرنامه ای تنظیم کردید که هر هفته ارسال می کنید، اگر یه گروه هدف مخاطب آن خبرنامه بشوند، اگر عضو جدید هم بهش اضافه بشه از این به بعد خبرنامه را دریافت میکند بدون اینکه برنامه اصلی تغییر پیدا کند.

خب حالا برسیم به این که چه جوری می شه اطلاعات را بریزیم تو گروه هدف مورد نظرمون؟

برای این کار راه های مختلفی هست. البته قبلش باید یه گروه هدف دلخواه ایجاد کنیم یا از گروه های هدفی که داریم یکی رو انتخاب کنیم.  بعد شما می تونین در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر بالای پروفایل ها روی گزینه "گروه های مرتبط" کلیک کنین و مشخص کنین که می خواین این پروفایل تو چه گروه های هدفی عضو باشه. یا روی لیست پروفایل ها کلیک راست کنین و گزینه اضافه به گروه هدف رو انتخاب کنین. ضمنا از طریق جستجوی پیشرفته هم می تونین بر اساس یه ویژگی دلخواهتون فیلتر کنین و با کلیک راست روی نتایج فیلتر شده، گزینه اضافه به گروه هدف مورد نظر رو بزنین.

با همین کلیک راست ساده رو لیست پروفایل ها و نتایج می تونین اون ها را از گروه های هدف حذف کنین. با استفاده از این امکان سیستم مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر به راحتی با یه کلیک راست ساده و حذف و اضافه از گروه می تونین ترکیب های مختلفی از پروفایل ها و گروه های هدف رو ایجاد کنین.

کلی کاربرد دیگه هم داره، که ممکنه به ذهن خود شما برسه. این نکته را هم بگم اگر گروه های هدف شما پاک بشن اطلاعات اصلیتون از بین نمی ره، پس شما میتونید با خیال راحت در هر زمانی بر اساس نیاز و علاقه گروه هدف خودتون رو بسازین و بعد هم که بلا استفاده شد اون ها رو پاک کنین.
سوال دیگه ای دارین؟

می تونین به وبسایت یا بلاگ پیام گستر مراجعه کنین، و یا اینکه با ما تماس بگیرین. ما همیشه آماده پاسخگویی به شما هستیم.
 


برچسب ها:

تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
ارسال دیدگاه6 عامل کاربردی CRM

6 عامل کاربردی CRM

ﺳﻪشنبه, 11 دی,1397
تجربه استفاده از تلفن همراه

تجربه استفاده از تلفن همراه

ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395
10 مهارت برتر

10 مهارت برتر

ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395
الگوی خرید

الگوی خرید

ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395


Top