مدیر توسعه کسب و کار نرم افزار CRM پیام گستر: امروز دنیا واژه کوچکی شده است

شنبه, 10 مهر,1395
مدیر توسعه کسب و کار نرم افزار CRM پیام گستر: امروز دنیا واژه کوچکی شده است

مدیر توسعه کسب و کار پیام گستر: نرم افزار CRM پیام گستر به عنوان یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری Full API سعی می کند پلتفرمی ایجاد کند تا به عنوان واسط بین نرم افزارهای مختلف شرکت های استفاده کننده از آن قرار گیرد.
 

  • آقای بهبودی لطفا خودتان را معرفی کنید و از سمت خود و مدت زمانی که به تیم پیام گستر ملحق شده اید صحبت کنید؟

من ایمان بهبودی هستم؛ مهندسی کامپیوتر را در دانشگاه سراسری یزد خوانده ام. از یک سال پیش به تیم پیام گستر ملحق شده ام و در حال حاضر مدیر توسعه کسب و کار آن هستم.
 

  • لطفا کمی از پیام گستر و شناخت تان نسبت به آن بگویید؟

می توان گفت رویکرد سازمان در یک سال و نیم گذشته به این سمت حرکت کرده است که بحث آموزش و ورود دانش CRM به کشور را جدی بگیرد و در این راستا فرهنگ جدیدی در کسب و کارهای کشور ایجاد کند. اگر مدیر عامل یک شرکت از چگونگی استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری اطلاعات درستی نداشته باشد نمی تواند از تمام پتانسیل های آن به درستی استفاده نماید. یکی از اهداف پیام گستر آن است که فروش با کیفیتی داشته باشد؛ به این معنا که علاوه بر ارائه این نرم افزار، تلاش کنیم تا بهترین استقرار صورت گیرد و در استفاده کردن از محصول نیز به مشتریان مان کمک کنیم تا یک بازی برد - برد داشته باشیم. به این ترتیب هم نرم افزار ما در یک شرایط واقعی رشد خواهد کرد و هم شرکت ها از مزایای یک نرم افزار CRM واقعی که می توان گفت در کشور بی رقیب است بهترین استفاده را خواهند داشت.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر به عنوان یک نرم افزار Full API سعی می کند پلتفرمی را ایجاد کند تا به عنوان واسط بین نرم افزارهای مختلف شرکت های استفاده کننده از آن قرار گیرد؛ هدف آن است که نرم افزار سی آر ام پیام گستر بتواند با سایر نرم افزارهای سازمان ارتباط برقرار کند و این امکان را فراهم آورد تا بقیه نرم افزار ها نیز بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. به این معنا که سازمان ها بتوانند با استفاده از یک پکیج نرم افزاری که یک یا دو محصول آن از محصولات تجارت الکترونیک اول است، با بقیه نرم افزارهایی که آن سازمان قبلا استفاده می کرده است سازگاری ایجاد نمایند. یعنی ما بتوانیم با حداقل تغییراتی که در یک سازمان می توان ایجاد کرد، نرم افزار CRM را پیاده سازی کنیم و این هماهنگی باعث می شود تغییرات کمی در آن سازمان ایجاد شود؛ چرا که تغییرات همیشه سخت و هزینه بر است. از این رو سازمان ها ترجیح می دهند در شرایط پایداری که قرار گرفته اند بمانند. تمام تلاش ما نیز ارائه راهکار هایی است که با سایر برنامه های سازمان هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر این هماهنگی وجود نداشت مسئول حسابداری باید برای انتقال فاکتورهای مالی خود از نرم افزار سی آر ام پیام گستر به نرم افزار مالی خود، وظایفی اضافی انجام می داد که این مشکل با یکپارچگی نرم افزار ها تسهیل شده است.
 

  • واحد توسعه کسب و کار در این حوزه چه فعالیتی دارد؟

امروزه با به وجود آمدن اینترنت و ارتباطاتی که به واسطه آن وجود دارد، دنیا کلمه کوچکی شده است. در حقیقت وجود این ارتباطات باعث می شود ما متوجه شویم در بازار کشورهای غربی چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. یکی از وظایف واحد توسعه کسب و کار آن است که پتانسیل های جدیدی را در شرکت ایجاد کند و در کنار آن خط استقرار و انجام پروژه های جدید را داشته باشد. یعنی ما رصد می کنیم تا ببینیم چه کارهایی در دنیا انجام شده و موفق شده اند، سپس بازار ایران را بررسی می کنیم تا متوجه شویم که این امور در بازار ایران چه بازخوردی خواهند داشت. اینکه چه دانشی نسبت به آن وجود دارد و ما چگونه می توانیم فرصت های حضور جدیدی از آن به وجود آوریم.

همچنین ما فعالیت بخش های مختلف سازمان را رصد می کنیم؛ به عنوان مثال بخش پشتیبانی ممکن است یک سری مسائلی داشته باشد که برای حل آن، ما راهکارهایی در نظر می گیریم. این راهکار ممکن است موجب ایجاد بخش جدید و بالطبع استخدام نیرو برای آن، ارائه استانداردها برای عملیاتی شدن یک سری امور و نهایتا ابزارهای فنی و استراتژی هایی گردد که به صورت یک پکیج توسط واحد توسعه کسب و کار تعریف شده و تحلیل می شوند. ما همه امور مربوطه را تا زمان عملیاتی شدن آن بررسی می کنیم و زمانی که همه چیز درست شد کل پکیج را به واحد مربوطه می سپاریم.

از طرف دیگر ارتباطاتی که افراد در نقش های مختلف با نرم افزار CRM پیام گستر دارند نیز برای ما مهم است. اینکه سایت پیام گستر از نظر ظاهری جذابیت داشته باشد و از لحاظ عملیاتی نیز به راحتی مورد استفاده قرار گیرد، نکته ای است که مورد توجه واحد توسعه کسب و کار است. هدف ما آن است که افراد با حداقل دانش، بهترین استفاده را از ماژول های مختلف داشته باشند و نیاز خود را برآورده سازند.
 

  • آقای بهبودی نرم افزار پیام گستر را در یک جمله تعریف کنید؟

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر یک نرم افزار بومی است که بر اساس نیاز شرکت های ایرانی ساخته شده است و به عنوان پلی می باشد تا شرکت ها را با مفهوم CRM و ارزش گذاری به مشتری بیشتر آشنا کند.
 

  • چه ویژگی هایی در پیام گستر وجود دارد که باعث تفاوت این نرم افزار با سایر نرم افزارهای موجود در بازار می شود؟

اول اینکه این نرم افزار 100% بومی است، این ویژگی CRM پیام گستر را قادر می سازد با توجه به نیاز بومی و ایرانی در آینده نیز شکل دهی داشته باشد و به فرم نیاز ایرانی ها در بیاید. بعلاوه نرم افزار CRM پیام گستر دارای طراحی ماژولار است که می تواند متناسب با نیاز های هر یک از مشتریان سفارشی سازی گردد. همچنین این نرم افزار به دلیل بومی بودن، سرویس آموزش و پشتیبانی خوبی را می تواند به مشتریان خود ارائه دهد؛ چرا که نرم افزارهای غیر ایرانی نمایندگی های معتبری در داخل کشور ندارند.

از دیگر ویژگی های این نرم افزار تحت وب بودن آن است؛ به این ترتیب مدیران سازمان می توانند در خارج از سازمان نیز به نرم افزار سی آر ام دسترسی داشته باشند و نیاز خود را برآورده سازند. ویژگی مهم دیگر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر همان طور که قبلا نیز اشاره کردم یکپارچگی این نرم افزار است و این که می تواند به عنوان یک نرم افزار Full API در ارتباط با سایر نرم افزارهای سازمان باشد. (Full API واسطه ایست که برنامه نویس ها می توانند با استفاده از آن، به اطلاعات نرم افزار، چه در حالت خواندن اطلاعات چه حالت نوشتن اطلاعات، دسترسی داشته باشند؛ . به عنوان مثال شرکتی می خواهد در سایت خود یک فرم نظرسنجی یا ثبت درخواست خرید گذاشته شود. این سایت ممکن است با برنامه های مختلفی نوشته شده باشد ولی چون API یک استاندارد است می توان این فرم را با هر زبان برنامه نویسی در سایت گذاشت و سپس اطلاعات حاصل از آن را به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر منتقل کرد) بنابراین در مقایسه با سایر نرم افزارهای بومی، جامعیت این نرم افزار مزیت رقابتی آن محسوب می شود.
 

  • خبر جدیدی از پیام گستر برای ما دارید؟

خبر جدید آن است که به زودی پایگاه دانش قدرتمندی خواهیم داشت تا مشتریان پیام گستر یا سایر افراد بتوانند به صورت سلف سرویس و بدون ارتباط با واحد پشتیبانی CRM نیازهای خود را در استفاده از نرم افزار برآورده سازند.
 

  • شما پیشنهادی برای مشتری ها دارید؟

من فکر می کنم همان طور که امروزه نرم افزارهای مالی بسیار فراگیر شده اند، طی 3 تا 5 سال آینده هیچ شرکتی نمی تواند بدون استفاده از نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری فعالیت کند. تمام تلاش ما آن است که بهترین استقرار CRM را در سازمان ها داشته باشیم و من پیشنهاد می کنم که مشتری ها نیز کمک کنند این اتفاق رخ دهد؛ به این ترتیب سازمان هایی که اساس آن ها بر CRM چیده شده باشد طی سال های آینده پیشرو خواهند بود و قطعا این موضوع رمز موفقیت آنان در آینده است.
 

  • ممنون آقای بهبودی بابت وقتی که به ما دادید. اطلاعات بسیار خوبی مطرح شد که قطعا به شناخت مشتریان کمک خواهد کرد. برای شما آرزوی موفقیت داریم.


برچسب ها:

تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
ارسال دیدگاه


تجربه استفاده از تلفن همراه

تجربه استفاده از تلفن همراه

ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395
10 مهارت برتر

10 مهارت برتر

ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395
الگوی خرید

الگوی خرید

ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395


Top