استفاده از قابلیت های شبکه اجتماعی در مدیریت ارتباط با مشتری و ایجاد وفاداری مشتریان - بخش دوم

شنبه, 23 مرداد,1395
استفاده از قابلیت های شبکه اجتماعی در مدیریت ارتباط با مشتری و ایجاد وفاداری مشتریان - بخش دوم

شش روشی که توئیتر شما را در حوزه روابط عمومی و مدیریت ارتباط با مشتریان کمک می کند. (بخش دوم)

استفاده از شبکه های اجتماعی یکپارچه با نرم افزار crm نقش مهمی در ایجاد و مدیریت ارتباط با مشتریان، و کسب رضایت و وفاداری مشتری دارد. امروزه توییتر یکی از پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی است که ابزار ها و قابلیت های بازاریابی مختلفی را در اختیار کسب و کار ها قرار می دهد.در بخش اول این مقاله سه قابلیت شبکه اجتماعی توییتر که می توان از آن ها در راستای دستیابی به اهداف تجاری کسب و کار و ایجاد وفاداری مشتریان بهره برد را معرفی کردیم. در این بخش دوم سایر روش ها را معرفی می کنیم.

4. بازاریابی رویدادی

به گفته کیل ویلس، استراتژیست ارشد موسسه N2Q Consulting: "هنگامی که قرار است یک رویدادی عمومی پیش رو مانند یک برنامه بازرگانی یا کنفرانس را تبلیغ بکنید، ویژگی های تبلیغاتی شبکه اجتماعی توئیتر به شما این امکان را می دهد مخاطبان هدف ایده آل مورد نظرتان را که می توانند در آن برنامه حضور داشته باشند و یا کسانی که در شهرها یا محدوده نزدیک به برگزاری برنامه زندگی می کنند را شناسایی کرده و با آن ها ارتباط برقرار کنید." از طریق ابزار Twitter cards می توانید یک عکس، اعلامیه و پیغام کوتاه را در یک توییت تبلیغاتی واحد با هم ادغام کنید و با استفاده از ابزارهای مختلف نرم افزار crm قادر هستید آن توییت یا پست تبلیغاتی را برای کسانی که از وبسایت شما بازدید کرده اند ولی برای حضور در برنامه یا رویداد تبلیغاتی ثبتنام نکرده اند، به نمایش بگذارید. بعلاوه هزینه تبلیغات در شبکه اجتماعی توئیتر بسیار پایین است، بنابراین می توانید با هر میزان بودجه ای از تبلیغات در توییتر بهره ببرید. شما همچنین می توانید از توئیتر برای تبلیغ وب سایتی که قرار است در آینده راه اندازی بکنید، یا برنامه رادیویی و یا چت های زنده اینترنتی استفاده نمایید.

5. ارائه خدمات به مشتریان

سوزان گانشان، مدیر بازاریابی شرکت Clarabridge، که در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری و طراحی تجربه مشتریان فعالیت دارد، بیان می کند که: "امروزه بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند از طریق شبکه اجتماعی توئیتر با شرکت ها ارتباط بر قرار کرده و به سرعت پاسخی برای رفع مشکلاتشان دریافت کنند. این کار باعث می شود که در وقتشان صرفه جویی کرده و نیاز به جستجو برای یافتن آدرس ایمیل یا شماره تلفن شرکت نداشته باشند و مجبور نباشند پشت خط تلفن منتظر پاسخ بمانند. بعلاوه این روش در هزینه های کسب و کار ها نیز صرفه جویی خواهد کرد. از آنجا که عدم توجه آن ها موجب افزایش نارضایتی مشتریان می شود، بهتر است کسب و کار ها فرآیند و ساختاری را فراهم کنند که ظرف یک ساعت به این گونه پیام های مشتریان در شبکه های اجتماعی پاسخ بدهند.

لون آربیبو رئیس The Pearl Source می گوید: "ما از شبکه اجتماعی توییتر به عنوان یک روش ارائه خدمات مشتریان بهره می گیریم چرا که هم بسیار مقرون به صرفه است و بعلاوه مشتریان ما نیز در توییتر حضور دارند." مشتریان روز به روز از سیستم تلفنی نابسامان اتوماتیک بیزار تر می شوند. پس چرا باید آن ها را ناراحت کنیم و از روش سنتی خدمات مشتریان تلفنی استفاده کنیم؟ در حالی که می توانیم با استفاده از شبکه های اجتماعی از جمله توییتر به راحتی در کمترین زمان ممکن در عرض چند دقیقه مشکلات آن ها را رفع نماییم. با این کار می توان وفاداری مشتریان را به دست آورد زیرا یک مشتری خوشحال که احساس کند به او توجه شده است، باز هم برای استفاده از خدمات و محصولات بسوی کسب و کار شما باز خواهد گشت.

به گفته مارک توشرر، مدیر اجرایی و موسس Geeks Chicago یک شرکت طراحی وب سایت می گوید: توئیتر همچنین می تواند یک انتخاب خوب برای چت کردن باشد. مردم عاشق این هستند که بتوانند از طریق شبکه های اجتماعی به کسب و کار ها دسترسی پیدا کنند و ساعات زیادی از روز را به این کار اختصاص بدهند.

6.تعاملات رسانه ای

مارک کارایان، استراتژیست رسانه فعال در موسسه ارتباطات جهانی LEWIS، معتقد است: "شما می توانید از شبکه های اجتماعی برای یافتن ژورنالیست ها و وبلاگ نویس هایی استفاده کنید که در حوزه کسب و کار شما فعالیت می کنند و آن ها را در توییتر دنبال کنید. صحبت های آن ها را بشنوید و به اطلاعات خود اضافه کنید.

مردیت وارن، مدیر شبکه های اجتماعی Idea Grove، یک موسسه روابط عمومی فعال در حوزه فناوری های بین بنگاهی می افزاید: از توییتر برای توسعه قابلیت های رسانه ای خود بهره ببرید. برخی از روزنامه نگاران و ستون نویس ها، ترجیح می دهند بجای استفاده از تماس تلفنی، از شبکه های اجتماعی استفاده نمایند. چنانچه کاربران فعالی در فهرست مخاطبان رسانه اجتماعی خود داشته باشید که حداکثر طی شش ماه گذشته پستی را منتشر کرده باشند، بهترین راه برای جلب نظر این افراد، ارسال پست های سفارشی و شخصی سازی شده برای آن ها از طریق نرم افزار crm است.

سارا هیلمر، مدیر ارتباطات شرکت BetterWorks، که توسعه دهنده نرم افزار های هدف گذاری کسب و کار ها است، بیان می کند که: "شبکه اجتماعی توییتر بهترین راه برای حفظ روابط با خبرنگاران و صاحب نظران شناخته شده در حوزه رسانه می باشد. شما می توانید از طریق توییتر شناخت بهتری نسبت به علاقمندی ها، اولویت ها، و حتی سبک نوشتاری و شوخی های این افراد به دست آورید. کسب چنین شناختی به شما در ارائه و تشریح ایده های جدید کسب و کار برای این افراد بسیار ارزشمند و موثر خواهد بود."


برچسب ها:

تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
ارسال دیدگاه


تجربه استفاده از تلفن همراه

تجربه استفاده از تلفن همراه

ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395
10 مهارت برتر

10 مهارت برتر

ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395
الگوی خرید

الگوی خرید

ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395


Top