آشنایی با ماژول مدیریت فروش در نرم افزار CRM پیام گستر

آشنایی با ماژول مدیریت فروش در نرم افزار CRM پیام گستر

ماژول مدیریت فروش نرم افزار CRM پیام گستر

یکی از کاربردی ترین ویژگی های نرم افزار CRM پیام گستر قابلیت یکپارچگی و تعامل این نرم افزار با سایر نرم افزار های سازمانی و تبادل اطلاعات و تهیه گزارشات متناسب با نیاز های مختلف کسب و کار می باشد. بعلاوه این نرم افزار علاوه بر مدیریت فرایندهای داخلی سازمان، توانایی مدیریت و پایش مجموعه فعالیت های مرتبط با مخاطبان و مشتریان را نیز دارا می باشد.

یکی از فعالیت های اصلی هر کسب و کار فروش و ارائه محصولات و خدمات به مشتریان می باشد که در قالب ماژول مدیریت فروش در نرم افزار CRM مدیریت و پایش می شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی ماژول مدیریت فروش نرم افزار CRM پیام گستر، و بررسی امکانات و ویژگی های مختلف آن بپردازیم.

واحد فروش از جمله بخش های سازمان است که به خوبی می تواند از امکانات نرم افزار CRM (سیستم مدیریت ارتباط با مشتری) پیام گستر بهرمند گردد. از مهمترین وظایف این واحد، پیگیری سرنخ های فروش، تبدیل آنها به فرصت و نهایتا تبدیل این فرصت ها به فروش نهایی می باشد.

اما در انجام این فرآیند مهم، نیازی که در اکثر کسب و کار ها احساس می شود این است که پرسنل واحد فروش به محض اینکه فروش به مراحل نهایی می رسد و مستلزم صدور پیش فاکتور، بررسی موجودی و ارسال پیش فاکتور برای مشتری می باشد، امکان دسترسی متمرکز و سریع به این اطلاعات وجود نداشته و ضرورت اخذ این اطلاعات از واحد های دیگر به وجود می آید. تکرار و تعدد رخداد این روند در طی روز باعث تاخیر در نهایی شدن پروسه های فروش می شود.

به منظور پیشبرد این فرآیند ها و رفع نیاز های واحد فروش، راهکار های مختلفی در سازمان ها و شرکت ها پیاده سازی می شود. در برخی شرکت ها ممکن است صدور پیش فاکتور و فاکتور از طریق نرم افزار های Word و Excel صورت پذیرد و یا یک پنل (حساب کاربری) با دسترسی محدود از نرم افزار مالی به پرسنل فروش داده شود.

با این حال قابلیت تعریف کاربران جدید در بسیاری از نرم افزار های مالی محدود است. بعلاوه بحث عدم آموزش پرسنل فروش، دشواری های صدور پیش فاکتور در نرم افزار مالی، ضرورت چاپ مجدد و امضا توسط مدیریت، عدم یکپارچگی و به روز رسانی اطلاعات از جمله سایر محدودیت های شرکت ها است. با توجه بر این محدودیت ها، نرم افزار CRM پیام گستر به عنوان یک ابزار یکپارچه مدیریت کسب و کار، ماژول مدیریت فروش خود را ارائه نموده است.

به کمک ماژول مدیریت فروش نرم افزار CRM پیام گستر پرسنل واحد فروش امکان صدور فاکتور، پیش فاکتور، تعریف کالا ها در انبار، مشاهده موجودی کالا ها در زمان صدور پیش فاکتور و بسیاری امکانات دیگر را دارا خواهند بود.

بنابراین زمانی که پیگیری فروش به مرحله صدور پیش فاکتور می رسد، کارشناسان فروش، با بهره گیری از  نرم افزار CRM پیام گستر به راحتی اقدام به صدور فاکتور و پیش فاکتور می نمایند. در صورت نیاز، این پیش فاکتور می تواند به تایید مدیر مربوطه رسیده و پس از تایید ایشان، مهر و امضا شرکت ذیل پیش فاکتور درج شود.

دیگر نیاز به چاپ و نگهداری پیش فاکتور ها و فاکتور ها نیست و تمامی آن ها به صورت اتوماتیک در پرونده مشتری ذخیره می شوند. در صورت تایید شدن پیش فاکتور، می توان تنها با فشردن یک دکمه قالب آماده شده پیش فاکتور (که به راحتی می توانید آن را مطابق با نیاز خود، قبلا در محیط Word تنظیم نمایید) از طریق ابزار های ارتباطی و تعاملی نرم افزار CRM شامل ایمیل، فاکس یا از طریق شبکه های اجتماعی برای مشتری ارسال شود و یا جهت تحویل فیزیکی، نسخه چاپی سند تهیه گردد.

سهولت تعریف محصول، امکان تعریف انبار های مختلف بر اساس موجودی، امکان لینک شدن به موجودی انبار در نرم افزار های مالی، امکان فیریز کردن موجودی در زمان صدور پیش فاکتور، امکان اضافه کردن فیلد و ردیف به فاکتور و پیش فاکتور ها و قابلیت تبدیل پیش فاکتور به فاکتور با یک کلیک از دیگر قابلیت های این ماژول است. همچنین نرم افزار CRM پیام گستر مجهز به سامانه انبارداری پیشرفته است که می تواند حواله های ورود و خروج، بحث چند انباری و انبار سریال محور با قابلیت سامانه تشخیص اصالت کالا را نیز در بر بگیرد.

همچنین در زمان تعریف کالا در انبار، امکان تعریف قیمت خرید، تعریف پورسانت پرسنل و محاسبه پورسانت فروش هر کدام از آنها وجود دارد.

در نرم افزار CRM پیام گستر این امکان فراهم شده است که اطلاعات مختلف ذخیره شده در فایل های اکسل را به نرم افزار خود وارد نمایید. همچنین امکان دسته بندی محصولات برای دسترسی سریع تر به آن را نیز در اختیار دارید.

ماژول مدیریت چرخه های کاری در نرم افزار CRM پیام گستر این امکان را برای شما فراهم می آورد که فاکتور ها و پیش فاکتور های تولید شده در ماژول مدیریت فروش را در چرخه ها و فرآیند های کاری نرم افزار CRM پیام گستر قرار داده و یک فرآیند کاری تنظیم کنید که به محض صدور فاکتور، به صورت خودکار فاکتور مورد نظر برای مشتری ایمیل شود و پس از آن فرآیند ادامه پیدا کند.

از دیگر امکانات ابزار مدیریت فروش پیام گستر ارائه گزارشات مفصل حسابداری فروش از جمله موارد زیر است:

گزارشات مانده حساب مشتریان، گزارشات مشتریان غیر فعال، گزارشات جزئیات فروش به تفکیک هر محصول و هر کارشناس، گزارشات محاسبه پورسانت پرسنل و گزارشات افتراق

یکی دیگر از ویژگی های مهم نرم افزار CRM پیام گستر که اهمیت زیادی در کارایی و عملکرد ماژول مدیریت فروش دارد و در کمتر نرم افزاری مشاهده می شود، امکان اتصال و یکپارچگی با سیستم های مدیریت فروش محصولات و خدمات به مشتریان مهمترین فعالیت کسب و کار هاست. در این مقاله ماژول مدیریت فروش نرم افزار CRM پیام گستر، امکانات و ویژگی های مختلف آن را بررسی می کنیم الی و حسابداری (معرفی شده در سایت) می باشد. این قابلیت ضمن تسهیل تبادل اطلاعات مورد نیاز بین واحد های مختلف سازمانی، امکان تکمیل و به روز رسانی سابقه مشتریان را در نرم افزار CRM فراهم می آورد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *