نرم‌افزار CRM موبایل چیست و چرا استفاده از اپلیکیشن نرم‌افزار CRM پیام‌ گستر مهم است؟

چرا کسب‌و‌کار شما به موبایل اپلیکیشن نرم‌افزار CRM پیام‌ گستر نیاز دارد؟

چرا کسب‌و‌کار شما به موبایل اپلیکیشن نرم‌افزار CRM پیام‌ گستر نیاز دارد؟

استفاده از تلفن همراه به سرعت در حال رشد است و تیم‌های فروش در سراسر جهان همواره در خارج از محیط اداری شرکت در حال ملاقات و جلسه با مشتریان بالقوه هستند. به همین دلیل استفاده از نرم‌افزار CRM موبایل برای تضمین بهره‌وری، عملکرد و کیفیت بیشتر، لازم است.

در این بلاگ پست، به رشد استفاده از موبایل در سال‌های اخیر، اینکه چرا باید یک استراتژی CRM تلفن همراه را در کسب‌وکار خود اتخاذ کنید و چگونه با CRM موبایل شروع کنید را بررسی می‌کنیم:

CRM موبایل چیست؟

CRM موبایل یک تجربه کامل از CRM را در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های مجهز به اینترنت ارائه می‌دهد و تیم‌های بازاریابی، فروش و خدمات مشتری را قادر می‌سازد حتی در حال حرکت و خارج از محیط اداری هم به داده ها دسترسی داشته باشند، فرصت‌ها را مدیریت و با مشتریان ارتباط برقرار کنند.

 CRM تلفن همراه برای ارتباط و هماهنگی تیم‌ها از طریق تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های تلفن همراه بسیار مهم است تا در هر کجایی که هستند به اطلاعات کلیدی دسترسی داشته باشند و آن‌ها را مدیریت کنند.

چرا CRM موبایل مهم است؟

مهاجرت انبوه کاربران اینترنت از دسکتاپ به دستگاه‌های تلفن همراه به این معنی است که اکنون انتظار دارند اطلاعات لحظه‌ای مورد نیازشان در هر زمان و از هر مکانی در دسترس باشد.

نسبت ترافیک اینترنت جهانی دستگاه‌های تلفن همراه از 0.7 درصد در سال 2009 به 52.99 درصد در سال 2017 رسیده است و این اعداد همچنان در حال رشد هستند و CRM باید خودش را با این رشد، تطبیق دهد.

سیستم CRM تلفن همراه به کاربران اجازه می‌دهد بدون توجه به جایی که هستند به داده‌های مهم کسب‌و‌کار خود دسترسی داشته باشند و در واقع کسب‌و‌کارشان را در جیب خود حمل کنند!

اهمیت CRM موبایل برای کارمندان

کارمندان دیگر به میزکار خود در اداره‌ها وابسته نیستند و مدام در حال حرکت و سفر هستند. مثلا اعضای تیم فروش بین دفاتر شرکت‌های مختلف واقع در مکان‌های متفاوت در حال جابه‌جایی هستند تا با مشتریان احتمالی ملاقات کنند و بنابراین با استقرار نرم افزار سی ار ام، حتی زمانی که در شرکت نیستند هم نیاز دارند تا به برنامه‌ها و سفارش‌های کاری دسترسی داشته باشند.

حتی مشاغلی هم که تا چندین سال گذشته وابسته به حضور کارمندان در محل شرکت بودند، امروزه با داشتن گزینه کار کردن به صورت ریموت و از راه دور، کارایی خود را افزایش داده و مولدتر شده‌اند.

تحقیقات نشان داده است در شرکت‌هایی که از دستگاه‌های تلفن همراه برای مقاصد مرتبط با کار استفاده می‌شود، کارکنان نسبت به ساعت کاری‌ سالیانه‌ای که دارند، حدود 240 ساعت، زمان اضافه می‌آورند زیرا دستگاه‌های هوشمند سیار به کاربران اجازه می‌دهند از هر جایی که هستند به بهترین شکل کار خود را انجام دهند و کارایی و بهره‌وری بیشتری داشته باشند.

چرا اپلیکیشن CRM برای مشتریان مهم است؟

فراتر از مزایای آشکاری که CRM موبایل برای کارمندان دارد، مشتریان هم از در دسترس بودن CRM تلفن همراه برای سازمان شما سود می‌برند.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان بر روی موبایل این اطمینان را به وجود می آورد که مشتریان شما از بهترین سرویس موجود در حال حاضر بهره‌مند می‌شوند. کاربران به اطلاعات ضروری و به‌روزرسانی‌های مختلف در لحظه دسترسی دارند و این به معنای آن است که تمام شرایط لازم را در اختیار دارند تا اطلاعات  موثقی را به سرعت در اختیار کاربران قرار بدهند.

حتی کسانی که مستقیماً با مشتریان کار نمی‌کنند می‌توانند از CRM تلفن همراه برای مدیریت برنامه‌ها، تجزیه و تحلیل داده‌ها، تولید گزارش‌ها و سازماندهی فایل‌های مهم در یک مکان امن استفاده کنند.

CRM موبایل به‌روزرسانی‌های لحظه‌ای و بینش‌های ارزشمندی را به‌طور شبانه‌روزی در دسترس کسب‌وکارها قرار می‌دهد و تضمین می‌کند که مشتریان آن‌ها همیشه بهترین خدمات ممکن را دریافت می‌کنند.

مزایای CRM موبایل

با استفاده از نرم‌افزار CRM موبایل، دستگاه‌هایی مانند لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌های هوشمند می‌توانند تمامی ویژگی‌های یک CRM با تعریف و عملکرد اصلی آن که در لپ‌تاپ یا کامپیوتر نگه داشته می‌شود را در اختیار داشته باشند. در نتیجه، کاربران این سیستم، یعنی مدیران کسب‌ و‌ کار و کارمندان آن‌ها قادر خواهند بود تا کسب‌و‌کار خود را بر روی تلفن همراهشان داشته باشند.

CRM تلفن همراه مزایای زیادی را در اختیار کاربرانی که از میز کار خود دور هستند، می‌گذارد. از جمله:

 • به سرنخ‌ها، مخاطبین و فرصت‌ها دسترسی و تعامل بهینه با آن‌ها داشته باشند.
 • فایل‌های خود را با پرسنل سازمان به اشتراک بگذارند.
 • موارد لازم برای خدمت‌رسانی بهتر به مشتری را مدیریت و پیگیری کنند.
 • در هر زمان و هر مکان به داده‌های به روز و مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

 CRM موبایل به کاربران این امکان را می‌دهد که هرجا که می‌روند، کارشان را هم با خود همراه کنند و این فرصت به معنای دید بهتر، زمان پاسخگویی بیشتر و خدمات بهینه‌تر است.

موارد تجاری برای سیستم CRM در موبایل

سرمایه گذاری در یک پلتفرم CRM موبایل می‌تواند سود بیشتری نسبت به عملکردهای یک CRM معمولی داشته باشد. از آنجایی که دسترسی به تلفن‌های هوشمند روز به روز درحال گسترش است و مشتریان در همه جا از قبیل بازاریابی، فروش، خدمات مشتریان حضور دارند.

استفاده از نرم‌افزار CRM موبایل چه کاربردی برای کسب‌و‌کارها دارد؟

 • تیم‌های بازاریابی می‌توانند با روش‌های کاملاً جدید با مشتریان صحبت و تجربیات شخصی‌سازی‌شده ایجاد کنند.
 • تیم‌های فروش از بهره‌وری و کارایی بیشتر، کاهش هزینه‌های سرپرست و در دسترس بودن داده‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده در هر زمان و هر دستگاهی بهره می‌برند.
 • تیم‌های خدمات مشتری می‌توانند پرونده‌ها را سریع‌تر دریافت و آن‌ها را در کانال‌های مختلف پیگیری و با استفاده از دانش کل سازمان، آن‌ها را حل کنند.

چالش‌هایی که نرم‌افزار CRM موبایل آن‌ها را حل می‌کند؟

در این بخش 3 چالش اصلی وجود دارد که CRM موبایل می‌تواند به شما کمک کند:

1- ارتباط مشتری پاسخگوتر را ارائه می‌دهد

اطلاع‌رسانی سریعتر به این معنی است که نمایندگان فروش می‌توانند وظایف خود را اولویت‌بندی کنند و به سؤالات مشتری پاسخ دهند یا به ادعاهای آن‌ها با سرعت بیشتری رسیدگی کنند.

زمان چرخش کارها را با استفاده از CRM موبایل می‌توان از 15 تا 20 درصد کاهش داد.

2- انسجام تیمی ایجاد می‌کند

با ارتباط و تماس همیشگی با شرکت از طریق نرم‌ افزار CRM موبایل، تیم‌های فروش شما احساس مشارکت بیشتری خواهند کرد که باعث افزایش تعامل و حفظ کارکنان می‌شود و می‌توانید انتظار رشد تا 20 درصد را داشته باشید.

3- کیفیت ارتباط با مشتری را تضمین می‌کند

نمایندگان فروش با دسترسی به اطلاعات گسترده و به‌روز می‌توانند انتظارات مشتریان خود را بهتر برآورده کنند که این امر آن‌ها را در موقعیت بهتری برای پیشبرد فروش (فروش متقابل/ بیش فروشی) قرار می‌دهد.

نرم‌افزار CRM موبایل می‌تواند گردش مالی را 5 تا 10 درصد افزایش دهد.

نرخ پذیرش نرم‌افزار CRM موبایل

نرخ پذیرش اپلیکیشن موبایل CRM هنوز نسبتا پایین است؛ اما روند کلی صعودی دارد. طبق تحقیقات Salesforce، نرخ پذیرش عمومی برای برنامه‌های CRM حدود 26٪ است. در حالی که بررسی آمارهای خاص در مورد پذیرش CRM تلفن همراه دشوار است، نرخ رشد CRM تلفن همراه در سال 2019 11٪ پیش‌بینی شده بود و این به معنای پذیرش قابل توجه است. همچنین پیش‌بینی شده است تا 2029 بازار برنامه‌های CRM تلفن همراه هر سال 13 درصد رشد می‌کند  .

همه این‌ها کاملاً منطقی است. اینکه بتوانید مدیریت تماس، مدیریت فروش، قیف فروش و… را در جیب خود داشته باشید، یک پیشنهاد قدرتمند است.

یک مطالعه توسط Innoppl نشان داد که 65 درصد از پرسنل فروش با CRM تلفن همراه سهمیه فروش خود را برآورده می‌کنند در حالی که بدون CRM تلفن همراه، تنها 22 درصد توانستند این کار را انجام دهند و مطالعه دیگری توسط  Nucleus Research نشان داد که CRM موبایل 14.6 درصد افزایش بهره‌وری را ارائه می‌هد.

موبایل اپلیکیشن نرم افزار CRM پیام گستر

نرم‌افزار سی ار ام پیام‌گستر با هدف پاسخگویی سریع به نیازهای مشتریان، حفظ و توسعه آن‎‌ها، افزابش بهره‌وری و شتاب در فروش  اپلیکیشن خود را هم به صورت NATIVE (اپلیکیشن موبایل) و هم وب اپلیکیشن یا PWA برای دو نسخه ابری و تحت وب در دسترس قرار گرفته است.

مهم‌ترین ویژگی‌های نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام‌ گستر

امکانات نرم افزار CRM پیام گستر عبارتند از:

 • کنسول CRM: ایجاد و مدیریت پروفایل مخاطبان، تعریف وظیفه، قرار ملاقات و بازدید، تعامل کاربران و چت سازمانی، چندزبانه، اتصال به موبایل
 • خریدوفروش: مدیریت خرید، فروش، لیست قیمت، دریافت/پرداخت و انبارداری، پرورش سرنخ، دریافت گزارش‌ها متعدد، مستندسازی مراحل مختلف فروش
 • تبلیغات: تعریف و اجرا کمپین تبلیغاتی، ارسال انبوه پیام هوشمند (فکس، پیام کوتاه و ایمیل)، استفاده از بانک اطلاعاتی مشاغل،
 • خدمات پس از فروش: مدیریت درخواست‌های مشتری به‌وسیله Ticketing، تعریف چرخه کاری متناظر، تعریف و شخصی‌سازی قرارداد
 • مرکز تماس: ارتباط با Caller ID، VoIP و سانترال، ثبت خودکار تماس، ضبط مکالمات از مراکز تماس، تماس آسان با یک کلیک، رویدادهای تماس، داشبورد مرکز
 • فرم‌ساز و BPMS: تعریف چرخه کاری و ایجاد فرم، تعریف سطوح دسترسی کاربران، ارسال خودکار پیام سیستمی، اجرای دستورات پایگاه‌داده و امکان استفاده از Expression
 • تجارت الکترونیک: همگام‌سازی با فروشگاه آنلاین، ارسال لینک پرداخت آنلاین، ارائه محصولات از طریق پیام‌گستر
 • باشگاه وفاداری: کلاس‌بندی و امتیازدهی مشتریان، مشاهده سوابق مشتریان، پرداخت و خرید آنلاین محصولات
 • اتوماسیون اداری: حکم سازمانی و نقش و گروه پرسنل، تعریف دسترسی‌های خاص
 • یکپارچه‌سازی: ارتباط و فراخوانی داده با نرم‌افزارهای مدیریت مالی از جمله پیوست، همکاران سیستم، تدبیر، سپیدار و…
 • تحلیل داده و هوش تجاری: ارائه گزارش‌های متعدد آماده به صورت تفکیک شده، ساخت گزارش‌های پیشرفته

قابلیت‌های نسخه مهرماه 1400 موبایل نرم‌افزار CRM پیام‌گستر

 • نمایش کارهای محوله به تفکیک کارتابل
 • نمایش کارتابل‌های شخصی‌سازی‌شده
 • نمایش وظایف ارجاع شده به کاربری شما
 • نمایش آیتم‌های تحت فرایند محوله به کاربری یا گروه کاربری شما
 • نمایش تعداد کارهای امروز
 • نمایش کل وظایف محوله به تفکیک در دست اقدام بودن آن و یا خاتمه‌یافته
 • امکان خاتمه‌دادن به وظایف در دست اقدام محوله
 • اطلاع‌رسانی پیام‌های سیستمی از طریق نوتیفیکیشن
 • امکان مشاهده نظرات عمومی در بخش پیام‌رسان
 • امکان ارسال پیام در بخش نظرات عمومی و منشن کاربران در سیستم
 • امکان مشاهده نظرات آیتم‌ها و منشن کاربران روی آن‌ها
 • امکان ورود به نرم‌افزار با اثر انگشت
 • مطابقت با زبان کاربر در نرم‌افزار و پشتیبانی چندزبانگی نرم‌افزار

فرصت‌ها را غنیمت بشمارید و هرگز اجازه ندهید که از بین بروند. با استفاده از اپلیکیشن CRM پیام گستر حتی در سفر و در حال حرکت هم به اطلاعات مهم دسترسی داشته باشید، با مشتریان ارتباط برقرار کنید و تصمیمات بزرگ بگیرید.

دانلود اپلیکیشن موبایل پیام گستر

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *