مدیریت قراردادهای مشتریان با نرم افزار CRM پیام گستر

مدیریت قراردادهای مشتریان با نرم افزار CRM پیام گستر

قرارداد های مشتریان خودتون رو مدیریت کنین.

معمولا همه شرکت هایی که خدمات ارائه می کنن، یا مثلا کالاهایی می فروشند که نیاز داره، یه مدت، مثلا یک سال خدمات پس از فروش بهشون داده بشه، باید بتونن به یه شکلی این بازه زمانی و همچنین لیست خدماتی رو که به مشتریانشون ارائه می دهند، در سوابق اون ها ثبت کننن. نتیجه این می شه که هنگام تماس مشتری وضعیت خدمت دهی به اون کاملا مشخص میشه و نیازی به رجوع به پرونده های کاغذی و کلی جستجو نیست. برای این کار نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر، ماژولی داره به اسم “ماژول مدیریت قرارداد ها”.

در نرم افزار CRM پیام گستر، هر قراردادی بصورت پیش فرض دارای فیلد های “تاریخ شروع”، “تاریخ پایان”، “مبلغ قرارداد”، “شماره قرارداد” هست. علاوه بر این فیلد ها هم می تونیم فیلد هایی رو به هر کدوم از قرارداد هایی که ساختیم، اضافه کنیم. فرض کنین دو نوع قرارداد خدمات دارین که یکی قرارداد ویژه هست و یکی معمولی. و هر کدوم از اون ها هم شرایط خودشون رو دارن. روی هر کدوم از اون ها یه سری فیلد اضافه می کنیم و شرایط هر قرارداد رو بر اساس نیاز و خواستمون مشخص کنیم.

ویژگی خوبی که ماژول مدیریت قرارداد های پیام گستر داره، آلارمی هست که روی صفحه مشخصات می آره. یعنی چی؟ یعنی این که اگه بازه زمانی که در قرارداد هر مشتری مشخص کردیم به اتمام برسه، پیامی روی صفحه مشخصات آن نشون می ده و اعلام می کنه که تاریخ انقضای قرارداد با نام (فلان مشتری خاص) گذاشته. البته این در صورتیه که از قسمت “مدیریت قرارداد ها” تیک “الزام به تمدید” اون قرارداد را انتخاب کرده باشیم.

علاوه بر این با انتخاب تیک “الزام به داشتن این قرارداد”، از همون قسمت “مدیریت قرارداد ها” می تونیم تنظیم دیگه ای بکنیم که در صورتی که قرارداد رو نداشت، روی صفحه مشخصات پیام بده که قرارداد با نام (فلان مشتری خاص) موجود نیست.

قرارداد هایی که می سازیم، می تونن جنبه مالی داشته باشن و روی مانده حساب مشتری تاثیر گذار باشن، و یا این که جنبه مالی نداشته باشن و یا اصطلاحا قرارداد حقوقی باشن. این موارد رو هم می تونیم از قسمت مدیریت قراردادها بر روی هر قرارداد به صورت جدا تنظیم کنیم.

در صورتی که نیاز باشه مشتری ما قراردادش رو تمدید کنه و یا اطلاع داشته باشه که تاریخ اتمام قراردادش در حال نزدیک شدنه، میتونیم از طریق رسانه های مختلف نرم افزار پیام گستر مثه ایمیل، فکس و پیام کوتاه اون ها رو هم در جریان بگذاریم. چجوری؟ برای این کار از طریق “مدیریت یادآوری های انبوه” در تاریخ پایان هر نوع از قراردادها، بعد از انتخاب رسانه می تونیم یادآوری تنظیم کنیم که مثلا ۱۰ روز قبل یا ۱ روز بعد از تاریخ پایان قرارداد هر مشتری، یه پیام با متن مشخصی به صورت اتوماتیک به مشتریان ارسال بشه.  اینجوری دیگه به یه نیروی انسانی که  بخواد به مشتری ها زنگ بزنه و تاریخ اتمام قرارداد را بهشون اطلاع رسانی کنه، نیازی نیست! خیلی مهمه که متنی که تنظیم می شه پیام را به خوبی انتقال بده تا آدم ها نیازی به زنگ زدن و سوال کردن در مورد پیام نداشته باشند.

ویژگی پیش نمایش هم که روی همه آیتم های پیام گستر هست. می تونیم قالب قراردادها را با پارامتر های هوشمند تنظیم کنیم و بعد هر زمان که نیاز شد برای هر مشتری با اطلاعات خودش پیش نمایش و پرینت بگیریم.

با گزارش جزییات قرارداد هم می تونیم به صورت ماهانه، فصلی و سالانه و یا حتی یه بازه مشخص دلخواه خودمون، به تفکیک روز یا ماه، قراردادهایی که تاریخ انقضاشون رسیده، و یا مثلا ۳ روز یا هر چند روزی که شما مشخص می کنید، به تاریخ سررسید و انقضاشون مونده گزارش تهیه کنیم.

خوب دیگه اگه تو کسب و کارتون برای مشتریاتون قرارداد دارید و هنوز اون ها را با پیام گستر مدیریت نمی کنید و یا این که دارید به اون مشتری ها خدمات ارائه می کنین ولی اون موارد رو مکتوب نکردید، الان فرصت خوبیه که “ماژول مدیریت قرارداد های نرم افزار CRM پیام گستر” رو امتحان کنین.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *