مدیریت کمپین های تبلیغاتی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر

مدیریت کمپین های تبلیغاتی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر

خیلی از شرکتها هستند که اعتقاد دارن تبلیغات = سودآوری! درسته که تبلیغات بخش پر رنگ و مهم هر سازمانی برای سود آوریه ولی الزاما این شرکت ها در سود آوری به کمک تبلیغات موفق نخواهند شد!

چرا این اتفاق می افته؟ چون تبلیغات اگر با برنامه ریزی دقیق و هدفمندی پیش نره و محاسبات درست و دقیقی نداشته باشه ، عملا با شکست مواجه میشه.

 شرکتهای زیادی هستند که از مجموعه تبلیغاتی با عنوان کمپین های تبلیغاتی استفاده میکنند اما تعداد زیادیشون با شکست مواجه میشه و در نهایت هزینه های سرسام آوری روی دست سازمان باقی میذاره. عدم موفقیت این جور شرکتها دلایل زیادی مثل هدف گذاری غلط، عدم برنامه ریزی و زمانبندی دقیق، عدم انتخاب جامعه هدف مناسب، برآورد اشتباه هزینه ها، انتخاب نادرست زمان اجرای کمپین و… میتونه داشته باشه.

بنابراین اجرای کمپین تبلیغاتی پیش نیازهایی لازم داره تا بتونه شما رو به هدف نهایی، یعنی جذب مشتری بیشتر و در نتیجه فروش و سود آوری بیشتر نزدیک کنه.

پس شما نیاز دارید برنامه ای داشته باشید که بهتون کمک کنه تا زمانبندی و برنامه ریزی درستی برای اجرای برنامه‌های تبلیغاتی داشته باشید و بتونید به خوبی هزینه هاتونو مدیریت کنید و نتایج به دست آمده از اجرای کمپین تبلیغاتی رو تحلیل کنید، که این نتیجه ها میتونه مرتبط با جذب مخاطبان و ایجاد فرصت ها باشه که با این شناسایی دقیق بتونید از کوچکترین فرصت ها مشتریان وفادار بسازید!

حالا دقیقا نرم افزار CRM  پیام گستر این امکان رو در اختیار شما قرار می ده، تا تمام پیش نیازهای اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق براتون برآورده بشه. در قسمت مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی شما میتونید بازه‌ی زمانی کمپین رو مشخص کنید. بعد از اون فعالیت‌های تبلیغاتی رو که انجام دادید ثبت کنید و هزینه برآوردی و تعداد جامعه هدفتونو مشخص کنید. این فعالیت ها میتونه مثل بیلبورد، تبلیغات تلویزیون، روزنامه، مجله و یا… باشه.

همچنین ارسال های گروهی، مسابقه، نظرسنجی و… که در قالب پیام کوتاه، ایمیل یا فکس انجام میشه هم میتونه به عنوان تبلیغات دیجیتالی در فعالیت های مرتبط با کمپین تبلیغاتیتون ثبت بشه. حتی میتونید این ارسال ها رو با خود نرم افزار پیام گستر انجام بدید!

 اگه یادتون باشه یکی از پیش نیازهای یه کمپین تبلیغاتی موثر و موفق، شناسایی مخاطبان، انتخاب درست جامعه هدف و مدیریت درست اونها برای تبدیل مخاطب به مشتری و البته حفظ مشتری بود. حتما دقت کردید که تو صفحه ی ثبت اطلاعات مشتریانتون (پروفایل مخاطبان) فیلدی وجود داره به نام “شروع ارتباط با مشتری”، این فیلد به شما این امکان رو میده که مشخص کنید کدوم یک از مشتریانتون از طریق کدوم کمپین تبلیغاتی جذب سیستم شما شدن. پر کردن این فیلد به علاوه‌ی پر کردن فیلد “نحوه آشنایی مخاطبان” ، که مشخص کننده درگاه ورودی مخاطبان و مشتریانتون هست، (مثل :تبلیغات انبوه، ایمیل مارکتینگ، نمایشگاه، بازاریابی تلفنی، و…) گزارشی به مدیریت سازمان ارائه میکنه که مشخص میکنه کمپین مورد نظر شما چند درصد مخاطبانش  به عنوان مثال، از درگاه نمایشگاه، چند درصد از نمایشگاه و… وارد سیستم شما شدند.
 همچنین در آیتمی مثل فرصت، که شما فروش بالقوه ای رو ثبت میکنید تا با کار کردن و برنامه ریزی روی اون به فروش بالفعل تبدیل بشه، میتونید مشخص کنید که این فرصت از کدوم کمپین تبلیغاتی براتون به وجود اومده. پرکردن این فیلد به همراه پر کردن فیلد منبع (که مشخص میکنه فرصت از درگاه نمایشگاه، همایش، ارتباط مستقیم، بازاریابی تلفنی و… برای برای سازمانتون به وجوداومده)، خروجی یا گزارشی برای مدیریت به نمایش میذاره که مشخص میکنه تو هر کمپین تبلیغاتی چند درصد فرصت های به وجود اومده از درگاه نمایشگاه، چند درصد از درگاه همایش و… هستند.
وقتی شما به درستی شناسایی کنید که از کدوم درگاه بیشترین مشتری رو جذب کردید و یا بیشترین فرصت فروش براتون به وجود اومده، وحتی بالعکس؛ درگاه هایی که مشتری و فرصت چندانی رو براتون فراهم نکرده، میتونید هدفدارتر عمل کنید و بدونید نقاط ضعف و قوتتون در تبلیغات کجاست، که قاعدتا با تقویت نقاط قوت وبررسی نقاط و دلایل ضعف، روند صعودی در هدفگذاری درست و درنهایت جذب مشتری و سودآوری بیشتر حاصل خواهد شد.
 وقتی فرصت ها و پروفایل مخاطبانتون رو به درستی به کمپین های تبلیغاتیتون مرتبط کردید و برنامه های تبلیغاتی و همه‌ی مواردی که برای برنامه ریزی اجرای یک کمپین نیاز هست رو کامل کردید  میتونید از قسمت گزارشات تحلیلی گزارشی برای کمپین تبلیغاتی خودتون بگیرید. تو این گزارش میتونید مشاهده کنید که در یک (یا چند) کمپین تبلیغاتی چه تعداد مخاطب، به کمک برنامه ریزی، فعالیت های تبلیغاتی، فعالیت های دیجیتالی جذب کردید و برای هر بخش چه مقدار هزینه کردید که در نهایت تونسته چه تعداد از مخاطبان و فرصت‌ها رو به پیش فاکتور و فاکتور، یعنی فروش منجر کنه.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *