آشنایی با ماژول فرم ساز در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر

آشنایی با ماژول فرم ساز در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر

آشنایی با ماژول فرم ساز نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر

در این مقاله می خواهیم قابلیت ها و امکانات ماژول فرم ساز در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر رو بررسی کنیم.

امروزه خیلی از اسناد در گردش کسب و کار ها در قالب انواع فرم ها قرار می گیرن. کسب و کار ها برای شروع کار و گردش کار از فرم های متفاوتی استفاده می کنن که ممکنه شکل و فیلد های مختلفی داشته باشن. این فرم ها ممکنه درون سازمانی باشن، مثه انواع فرم های درخواست کالا، مرخصی، ملاقات حضوری و …، و یا شامل فرم های مربوط به فرآیند های مشتری مدار و سوابق اون ها، مثه فرم های سفارش کالا، نظر سنجی، شکایت و … باشن.

ثبت این فرم ها در نرم افزار اهمیت زیادی داره چون علاوه بر ثبت سوابق تعاملات و درخواست ها، باعث ساماندهی و سهولت چرخش کار در شرکت می شه. با استفاده از نرم افزار های مناسب می تونیم کسب و کار رو به سمت الکترونیکی شدن و بدون کاغذ بودن پیش ببریم. فرم های الکترونیکی  کاربرد ها و مزیت های مختلفی دارن مثله قابلیت جستجو، گزارش گیری و اطلاع رسانی بر روی فیلد های فرم و غیره.

ثبت، نگهداری و بازیابی اطلاعات این فرم ها اهمیت زیادی برای شرکت ها داره به همین خاطر ماژول فرم ساز نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر به همراه موتور چرخش فرآیند پیام گستر، برای رفع این دغدغه و پاسخ به این نیاز کسب و کار ها طراحی شده. با استفاده از این ماژول کاربر بدون داشتن دانش برنامه نویسی می تونه، فرم های مورد نیاز خودش یا شرکت رو طراحی کنه و برای همیشه فرم های کاغذی سنتی را فراموش کنه.

از جمله امکانات ماژول فرم ساز نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر، قابلیت پشتیبانی و ایجاد انواع فیلد های مورد نیاز مثه فیلد تاریخ، فایل، لیست، چک باکس، متن، فاکتور و … هست.

مهم تر این که میشه به راحتی این فرم های ساخته شده را در قالب چاپی فرم ها آماده کرد به طوری که همه فیلد های اطلاعاتی داخل نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر و حتی فیلد های شخصی، که کاربر بنا بر نیاز خودش ایجاد کرده رو داشته باشه.

مثلا می شه به فرم ثبت شکایت اشاره کرد. فرآیند گردش کار به این صورته که بعد از تماس مشتری، کاربر فرم ثبت شکایت که از قبل طراحی شده رو اجرا می کنه و اطلاعاتی که از مشتری می گیره رو توی اون فرم تکمیل می کنه. بعد برای استفاده آینده، فرم تکمیل شده به عنوان سوابق در پرونده مشتری (مخاطب) ذخیره می شه و یا این که در همون لحظه این فرم وارد یک چرخه کاری در سازمان می شه.

توی ماژول فرم ساز نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر، امکان ساخت فرم های درون سازمانی مثه فرم ثبت مرخصی، اضافه کاری، ماموریت و غیره هم دیده شده.

تازه علاوه بر امکان استفاده از این فرم ها در درون سازمان، میشه فرم ها رو روی وب سایت شرکت هم قرار داد تا هر کی که به این فرم ها نیاز داره مثه کارکنان شرکت یا مشتریان، بتونن از اون ها استفاده کنن. برای این کار، بعد از ساخت فرم، باید آدرس URL اون رو در اختیار کاربر قرار بدیم. در این حالت، می شه خیلی خوب و دقیق، قالب و ظاهر فرم رو با سایت هماهنگ کرد و فرم رو روی وب سایت قرار داد.

در ضمن می شه فرم های ایجاد شده رو در قسمت باشگاه مشتریان قرار داد تا مخاطب ها بتونن از طریق سایت یا بخش باشگاه مشتریان فرم ها رو به راحتی تکمیل کنن. مثلا میشه انواع فرم های درخواست کالا یا فرم ثبت سفارش رو با این روش در دسترس مخاطبان قرار بدیم.

یه نکته مهم دیگه این که امکان تکمیل فرم از طریق پیام کوتاه، ایمیل و فکس هم وجود داره. یعنی این که وقتی یه ایمیل یا پیام کوتاه دریافت می کنیم، به راحتی اطلاعات اون ایمیل یا پیام کوتاه توی یه فیلد مشخص در فرم مخصوصش ذخیره می شه.

به طور خلاصه می تونم اینطور بگم که هیچ محدودیتی توی طراحی و استفاده از فرم های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر،  و تعداد فرم ها، تنوع فیلد ها و قالب های فرم وجود نداره و به خوبی و سادگی میشه  گزارش های مختلف مورد نیاز کارکنان و مدیران رو بر روی تک تک فیلد های فرم و همچنین ترکیب فیلد ها تهیه کرد. مثلا میشه خیلی سریع و دقیق یه گزارش رو از همه مشتریانی که از نحوه پاسخگویی تلفنی یه اپراتور، توی یه بازه زمانی مشخص، ناراضی هستن، آماده کرد. برای این کار باید موقع گزارش گیری در فرم شکایت، فیلد های “شکایت از نحوه پاسخگویی” و “شکایت از اپراتور (نام اپراتور)” و “زمان ثبت شکایت” را به صورت همزمان انتخاب بکنیم.

به غیر از مواردی که گفتم، می شه سطوح دسترسی مختلفی رو برای فیلد های فرم در نظر بگیریم. مثلا میشه طوری سطوح دسترسی را تعریف کرد که افراد مشخص، به بعضی از فیلد های فرم دسترسی نداشته باشن و نتونن اطلاعات اون فیلد ها را مشاهده یا ویرایش کنن.

و بالاخره این که با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر، می تونین به راحتی گزارش های ترکیبی بین چند فرم مختلف هم ایجاد کنین. ضمنا امکان استفاده از فیلد های فرم در چرخه ها و فرآیند های کاری از جمله امکانات دیگه ماژول فرم ساز نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری پیام گستر هست. مثلا میشه تعریف کرد اگه فیلد شکایت مشتری با علامت “خیلی مهم” تیک خورده باشه، این فرم در مرحله بعدی چرخه کار، مستقیما و به صورت اتوماتیک در کارتابل مدیر قرار بگیره.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *