پنج ابزار جدید شبکه های اجتماعی که باید درباره آنها بدانید


پنج ابزار جدید شبکه های اجتماعی که باید درباره آنها بدانید

در مقایسه با دیگر روش ها، بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی هنوز بعنوان راهکاری جدید تلقی می شود. برای موفق شدن، هیچ فرمول جادویی وجود ندارد، و سود خوابیده در تلاشهای شما وسیع، و در عین حال غیر قابل پیش بینی است. این موضوع، خصوصا برای کارآفرینان جوان جذاب است اما باید دقت داشت صرف داشتن یک شالوده استراتژیک و محکم، لزوما نتیجه دلخواه را بدنبال نخواهد داشت.

واقعیت این است که پیش از به ثمر نشستن کار، شما نیازمند برنامه ریزی وسیع، تلاش و بازنگری هستید. در بیشتر موارد، شاخصه ها و ابزارهایی که توسط شبکه های اجتماعی ارائه می شوند برای نیازهای شما کافی نیستند. شبکه های اجتماعی در عرصه فوق رقابتی فعال اند. بدین ترتیب اگر بخواهید در این رقابت زنده بمانید، لازم است از جدیدترین ابزارها برای اثربخشیدن به تلاشتان استفاده کنید. مانند دیگر روشهای بازاریابی، در شبکه های اجتماعی نیز ” ROI بازده کل سرمایه گذاری” بعنوان شاخص کلیدی موفقیت محسوب می شود. برای بیشتر مردم، ROI بمعنی “نرخ بازگشت سرمایه”، و “چگونگی افزایش آن”، تفسیر می شود. در این زمینه، ابزارهایی وجود دارند که با فراهم نمودن داده های موثر:

 • کمک می کنند تا جمعیت هدف خود را دقیق تر شناسایی کنید.
 • این امکان را میدهند تا مخاطبین خود را افزایش دهید.

با این حال، بیشتر ابزارها به طرف دیگر تساوی، یعنی طرف سرمایه گذاری، تمرکز دارند. بدین شکل که بشما کمک میکنند بطور موثرتری کار کنید، زمان و هزینه کمتری مصرف کنید، و توان آنچه میسازید یا مدیریت میکنید را افزایش میدهند. و این، حداقل در تئوری، باید بازدهی هزینه ای که میکنید (هر دلار یا ساعتش را) افزایش دهد.

مطالعه بیشتر💬  راهنمای خرید نرم افزار CRM 💫 آپدیت ۱۳۹۸ | چطور یک سی آر ام مناسب انتخاب کنیم ؟

حال با توجه به گفته های بالا، میخواهیم ۵ ابزار فوق العاده قوی که بزودی در رسانه های اجتماعی استفاده میشوند را معرفی کنیم، و باید از آنها استفاده کنید:

۱٫خبر دهنده Notifier

یکی از بزرگترین روشها در این زمینه، بازاریابی تاثیرگزار influencer marketing است، که عبارت است از هنر درارتباط بودن با قدرتهای بزرگ، (دانشگاهها، کمپانیها، افراد، اسپانسرها،…) تا برندتان بیشتر دیده شود.

این، ابزاری است که باعث ایجاد و افزایش ارتباط تاثیرگزار شما میشود: زمانیکه plug-in در سایت شما فعال شود، بطور خودکار دنبال رفرنسهایی میگردد که شما به دیگر برندها زده اید، اطلاعات آنها را جمع آوری کرده و با این کار به آنها خبر میدهد که شما سایت آنها را مشاهده کرده اید. (بدین ترتیب خود را به آنها شناسانده وارد ارتباط میشوید.) با این روش، شما در گستره ای قرار میگیرید که افراد، همچنین مشتریهای بالقوه، با توجه به ارتباط شما با دیگران، با شما وارد ارتباط شده و خود نیز این گستره ارتباطی را وسیع تر می کنند.

۲٫بازاریابی از طریق فیس بوک برای مشاورین املاک Real Geek

اگر تبلیغات در فیس بوک را مفید میدانید، اما پروسه آن کلافه تان کرده است، این ابزار که برای مشاورین املاک طراحی شده است به کارتان می آید. بواسطه آن، تبلیغ فیس بوک شما مستقیما به وبسایتتان وصل شده و در آنجا بطور خودکار، داده هایی نظیر لیست خانه ها، عکس و… را جمع آوری کرده تا تبلیغی که بهترین نتیجه را بدهد بسازد. و شما میتوانید آنرا مشاهده و تغییر دهید. با این ابزار اینترنتی، شما همواره گزارشی دقیق دریافت خواهید کرد تا بتوانید از پیشرفت کار خود براحتی باخبر شوید.

مطالعه بیشتر💬  ایجاد چشم انداز "مدیریت ارتباط با مشتریان"

۳٫خودکار کردن مدیریت رسانه اجتماعی Social Oomph

این ابزار شاید ساختار جذابی برای کاربر نداشته باشد اما، کارکرد آن قوی است که بشما این امکان را می دهد که:

 • یکجا به تمام پروفایلهای خود در رسانه های اجتماعی دسترسی داشته باشید.
 • پیشاپیش پست ها را تنظیم کنید.
 • همزمان چند فایل حجیم (ویدئویی) را طوری تنظیم کنید تا بدلخواهتان، در یک برنامه زمانبندی شده آپلود شده و از آن رونمایی شود.
 • اگر بنحوی سایت، یا ویدئو معرف خود را در سایتهای واسطه گذاشته باشید (content syndication)، این ابزار بسیار بشما کمک خواهد کرد.
 • ابزار هایی برای شناخت مخاطبین (آنالیز جمعیتی و رفتاری) در اختیار می گذارد.

۴٫مدیریت ارتباطات کاری Sprout Social

با عملکردی بهتر از Hootsuit، امکان اتصال به تمامی شبکه های اجتماعی اصلی را دارد. تنظیم و زمانبندی پستها، مشاهده پیشرفت کار، چک کردن لایکها و فعالیت کاربران از امکانات آن است. مجهز به “مشاهده گر” Social listener میباشد که کلمات کلیدی دلخواه شما (مانند برند و…) را در مکالمات کاربران پیدا کرده و اطلاعات آن را گردآوری می کند.

۵٫کلاسه بندی Crate

ابزاری است برای گزینش بهترین راهکار عملکردی، که آنرا از طریق لیست کردن عنوانهایی که در شبکه های اجتماعی خوب ظاهر شدند انجام می دهد. شما با استفاده از این لیست، میتوانید در بهتر کردن استراتژی خود بهره جویید، یا در نوشتن وبلاگتان از آن الهام بگیرید. در هر دو صورت، این ابزاری مفید است. در مدیریت بازاریابی، اتومات سازی می تواند بسیار با ارزش باشد، چراکه در رابطه با هدفتان به شما بینش داده و زمان و هزینه را کاهش میدهد. با این وجود، اگر خیلی به سیستمهای اتومات ذکر شده در بالا تکیه کنید، امکان خطا وجود دارد. موارد زیر بهتر این موضوع را نشان می دهد:

 • ممکن است به اشتباه و با خیالی آسوده تصور کنید کارتان بدون نقص پیش میرود، اما در نهایت خلاف آنرا متوجه شوید.
 • ممکن است خلاقیت شما برای ادامه کار کم شود.  
 • ممکن است کار شما راکد و تکراری شده مخاطبین با شما بیگانه شوند.
 • ممکن است ارتباط شما با “جمعیت کلیدی” که برای رسیدن به هدفتان به آنها نیاز دارید قطع شود.
 • ممکن است بایاسهای تنظیم شده در این سیستمهای اتومات، داده ها را اشتباه تفسیر کنند.
مطالعه بیشتر💬  ۵ راهکار جف بزوس برای فروش بیشتر

با این حال جای نگرانی نیست. تنها لازم است وقتی میخواهید از ابزارهای گفته شده در بالا استفاده کنید از این خطاها آگاه باشید. نکته مهم برقرار کردن تعادل است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *