مدیر استقرار نرم افزار CRM پیام گستر از فراز و نشیب های استقرار می گوید


مدیر استقرار نرم افزار CRM پیام گستر از فراز و نشیب های استقرار می گوید

در نظر داریم از این پس شما مشتریان و بازدیدکنندگان عزیز را بیش از گذشته با فرآیندها و فعالیت های درون سازمان پیام گستر آشنا سازیم. بدین منظور واحد روابط عمومی پیام گستر با انجام مصاحبه با مدیران این سازمان تلاش خواهد کرد ضمن معرفی آنان از مسئولیت ها و نگرش هایشان با شما سخن گوید.

مدیر استقرار نرم افزار CRM پیام گستر از فراز و نشیب های استقرار می گوید.

ما در بخش پشتیبانی و استقرار نرم افزار CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) پیام گستر کاملا کنار مشتری و امین او هستیم. هدف ما خدمت رسانی به مشتری در بالاترین سطح است. به همین خاطر کاملا صادقانه هر آنچه را که در سازمان به وجود می آید با مشتری در میان می گذاریم.

  • آقای زمانپور لطفاٌ خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از چه زمانی با پیام گستر همکاری می کنید؟

من علی زمانپور هستم، مدیر استقرار نرم افزار CRM پیام گستر. تحصیلات من کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه خواجه نصیر است و متولد سال ۱۳۶۷ می باشم. شروع به کار من در این شرکت، اسفند ۹۲ بود که با توجه به تغییرات نرم افزار پیام گستر و تحت وب شدن آن و اضافه شدن ماژول هایی مانند مدیریت چرخه های کاری و مدیریت تقویم های کاری و عملیاتی، نیاز به حضور کارشناسان استقرار نرم افزار به وجود آمد تا تحلیل سیستم مشتری ها صورت گیرد. همین طور با توجه به آنکه در سازمان خود ما هم از این نرم افزار به عنوان اتوماسیون اداری و نرم افزار ارتباط با مشتری استفاده می شود نیاز به ایجاد گروهی شد که توانایی آن را داشته باشند نیازهای داخل سازمان را رفع نمایند؛ به عنوان مثال واحد استقرار نیاز هایی را که خصوصاً در بخش فروش به وجود می آید بر اساس ابزار های موجود در نرم افزار برطرف می کند.

  • لطفاٌ کمی از واحد استقرار برای ما بگویید؟ اینکه در کل، استقرار نرم افزار به چه معناست و چه کارهایی در این واحد انجام می شود؟

استقرار یعنی تحلیل سیستم ها از طریق خوب گوش دادن به مشتری، شناسایی و تحلیل نیاز های او و در نهایت ارائه راهکار هایی برای برطرف شدن آن ها. در این مرحله ما با توجه به شناخت کاملی که نسبت به نرم افزار CRM پیام گستر داریم و با شناخت سازمان مذکور، برای همگام سازی آن ها با هم، بر اساس راهکاری که مشتری از میان راهکارهای ارائه شده انتخاب می کند استقراری را اجرا می کنیم. لازم به ذکر است ما همواره چندین راهکار را با ذکر تمامی نقاط ضعف و قوت آن به مشتری ارائه می دهیم. بخش استقرار شامل ۱۲ نفر است که کار نصب، آموزش و استقرار را انجام می دهند. در اولین مرحله پس از خرید نرم افزار ما یک جلسه تحلیل برگزار می کنیم و کارشناس استقرار به بررسی سازمان می پردازد تا نیاز ها را بشناسد و کاری که باید انجام گیرد شناسایی کند. مرحله بعد نصب نرم افزار CRM است و سپس آموزش آن. اگر ماژول مدیریت چرخه های کاری نیز خریداری شده باشد ۲ جلسه به آموزش اضافه می شود تا تحلیل و استقرار صورت گیرد.

مطالعه بیشتر💬
برگزاری دوره آموزشی CRM پیام گستر در دانشگاه شهید بهشتی

ما در بخش پشتیبانی و استقرار کاملا کنار مشتری و امین او هستیم. هدف ما خدمت رسانی به مشتری در بالاترین سطح است. به همین خاطر کاملا صادقانه هر آنچه را که در سازمان به وجود می آید با مشتری در میان می گذاریم. به عنوان مثال گاهی اتفاق می افتد که مشتری نیاز خود را می شناسد ولی این نیاز را در حال حاضر می بیند در حالیکه ما به واسطه تخصص تحلیلگری، توانایی آن را داریم تا پیش بینی کنیم چه چیزهایی در ادامه اتفاق خواهد افتاد و تمام واقعیت ها را با مشتری در میان می گذاریم و حتی اگر مشتری این نیاز را در حال حاضر نبیند بستر های استقرار نرم افزار CRM را به گونه ای فراهم می کنیم که در آینده امکان اضافه شدن به آن وجود داشته باشد. به همین خاطر گاهی بعضی از سازمان ها پس از استفاده از جلسات رایگان خود، قرارداد استقرار می بندند و با پرداخت هزینه جداگانه از ما می خواهند تا سیستم آن ها را به صورت کامل ببینیم و تحلیل کنیم.

  • شما در طول هفته ظرفیت نصب چند سیستم را دارید؟

در حال حاضر ۵۵ سیستم را می توانیم در هفته نصب کنیم ولی باید این نکته در نظر گرفته شود ما نصب های مجددی هم در کار خود داریم و خدمات فنی نرم افزار را نیز ارائه می دهیم.

  • آیا خواسته یا پیشنهادی برای مشتریان دارید که مرحله استقرار به بهترین نحو اجرا شود؟

در واقع مشتری باید از ما خواسته داشته باشد (با خنده) ولی با توجه به تجربه ای که ما در این مدت داشتیم و دیدن صدها شرکت و استقرار نرم افزار برای آن ها من پیشنهاد می کنم شرکت ها پیش از خرید نرم افزار CRM نیاز های خود را به درستی بشناسند و آن را به صورت کامل به بخش فروش منتقل کنند تا بهترین پیشنهاد ها را خریداری کنند. در مرحله بعد لازم است شخص یا گروهی را به عنوان رابط و ادمین به ما معرفی کنند که از نظر اختصاص زمان جهت یادگیری نرم افزار مشکلی نداشته باشند، امین سازمان بوده و ذی نفعان را به درستی بشناسد؛ به این معنا که نیاز های سیستم را شناخته و اطلاعات کاملی در اختیار داشته باشد. همچنین این فرد یا افراد باید ارتباط خوبی با کامپیوتر داشته باشند و بتوانند پس از یادگیری نرم افزار پاسخگوی سایر پرسنل سازمان باشند. چرا که هر برداشتی این افراد از نرم افزار CRM پیام گستر داشته باشند به کل سازمان منتقل می شود. بنابراین ما پیشنهاد می کنیم بستر های آموزش در ابتدای امر فراهم شود و در این راستا با توجه به فرهنگ سازمانی، برنامه ریزی گردد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

مطالعه بیشتر💬
به چه دلیل شرکت ها نرم افزار CRM خود را تغییر می‌دهند؟

از طرف دیگر گاهی می بینیم که سازمان با وجود تهیه این نرم افزار همچنان علاقمند به استفاده از روش های پیشین و سنتی خود است و نمی تواند با تغییرات به وجود آمده به درستی ارتباط برقرار کند. بنابراین لازم است مشتریان پیش از تهیه نرم افزار CRM، خود را برای تغییرات پیش رو آماده کنند.

  • اگر بخواهید در یک جمله نرم افزار CRM پیام گستر را معرفی کنید چه می گویید؟

بهترین نرم افزار بومی مدیریت ارتباط با مشتری کشور که قابلیت های فراوانی دارد. شاید بتوان یکی از نقاط قوت نرم افزار CRM پیام گستر را انعطاف پذیری آن دانست و این نکته که این نرم افزار بر اساس نیاز مشتریان خود همواره رو به بهبود است. از آنجایی که دنیا به سمت یکپارچگی سیستم ها پیش می رود، ما همواره این موضوع را در نظر می گیریم که تا حد امکان نیاز های مشتری را با این نرم افزار بر طرف کنیم ولی اگر به جایی برسیم که قابلیت آن وجود نداشته باشد آن را صادقانه با مشتری در میان می گذاریم و پیشنهاداتی به آن ها می دهیم که یا با امکانات موجود تا حدی آن نیاز برطرف شود و یا اگر بعد ها این امکان اضافه شد بتواند آن را تهیه کند و بداند ما این موضوع را دیده بودیم. همچنین اگر مشتری نیاز مبرمی داشته باشد می تواند با پرداخت هزینه اضافی درخواست وب سرویسی داشته باشد.

  • چه خبر جدیدی از پیام گستر برای ما دارید؟

در واقع ما هیچوقت خبری را تا اطمینان کامل اعلام نمی کنیم ولی خبر خوبی که بتوانم به مشتریان نرم افزار CRM پیام گستر بدهم آن است که بسته به روز رسانی ما در راه است و به زودی منتشر می شود؛ ولی زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست. همچنین این مژده را به مشتریان می دهیم که ما به دنبال آن هستیم که راهنما های (help) جدید به نرم افزار CRM پیام گستر اضافه کنیم تا مشتریان راحت تر آن را یاد بگیرند و خودشان بتوانند استقرار دهند.

  • به عنوان سوال آخر یک روز کاری خوب را برای ما توصیف کنید؟

یک روز خوب کاری … برای من روزی است که در ابتدای آن چند مشتری راضی زنگ بزنند و تشکر کنند. از آنجایی که هر کس علاقمندی هایی دارد و علاقه من تحلیل سیستم هاست، روز هایی که به جای کار های مدیریتی بیشتر به تحلیل سیستم می پردازم برای من روز های خوبی است چون از این کار لذت می برم و به آن علاقه دارم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *