مزایای استفاده از دمو رایگان نرم افزار CRM برای مقایسه و بررسی عملکردهای نرم افزار - بلاگ


مزایای استفاده از دمو رایگان نرم افزار CRM برای مقایسه و بررسی عملکردهای نرم افزار

استفاده از بهترین نرم افزار CRM برای هر شرکتی ضروری است، زیرا به شما امکان می‌دهد داده‌های مشتریان را منظم، ساده و تحت کنترل خود نگه دارید. با نرم‌افزارهای مناسب مدیریت ارتباط با مشتریان، می‌توانید سیستمی بسازید که متناسب با نیازهای فردی شما باشد و کمک کند تا کسب و کار خود را توسعه دهید. با این حال، انتخاب نرم‌افزار مناسب همیشه آسان نیست.

با وجود گزینه‌های زیاد، مهم است که هنگام خرید یک نرم افزار CRM، ویژگی‌های خاصی را در نظر بگیرید. به طور مثال نرم افزار CRM تحت وب یا نرم افزار CRM ابری؛ کدام یک مناسب تر است؟ استفاده از دموی رایگان نرم افزار CRM به شما این امکان را می‌دهد تا قابلیت‌های نرم‌افزار را تست و عملکردهای آن را بررسی کنید.

چگونه بهترین نرم افزار CRM را انتخاب کنیم؟

اولین قدم این است که بفهمید به چه چیزی نیاز دارید. اگر تازه شروع به کار کرده‌اید، ممکن است داده‌های زیادی برای بررسی نداشته باشید، بنابراین به یک سیستم CRM نسخه ارزان‌تر نیاز خواهید داشت. با این حال، اگر در حال انتقال از سیستم کاغذی به فرآیند دیجیتال هستید، مهم است با سیستمی شروع کنید که تمام داده‌های سازمان را در خود جای دهد.

جهت آشنایی با ۱۲ راهکار برای انتخاب نرم‌افزار CRM مناسب کسب و کار شما کلیک کنید.

ویژگی‌هایی که در نرم‌ افزار CRM باید در نظر بگیرید:

 • ابزارهای ارتباطی: یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مناسب به شما امکان می‌دهد به سرعت و خیلی راحت با مشتریان در تماس باشید. ارتباط با مشتریان در سازمان ضروری است، به خصوص زمانی که خارج از سازمان هستید. اگر سیستمی ندارید که امکان برقراری ارتباط سریع را فراهم کند، ممکن است از انجام امور و وظایف خود عقب بمانید.
 • مدیریت تماس: یک CRM به شما کمک می‌کند تا مخاطبان خود را در یک سیستم جامع پیگیری کنید. تا بعد از هر تماس به کارتابل مخاطب یادداشت اضافه کنید تا همیشه به‌روز باشند و در صورت نیاز به راحتی پیدا شوند. بنابراین این یادداشت‌ها و اطلاعات برای پیگیری‌های بعدی به شما کمک می‌کنند.
 • گزارش‌های کارآمد: ابزارهای گزارش‌دهی نیاز است تا به راحتی داده‌هایی مانند تاریخچه تماس و سوابق فروش را تجزیه و تحلیل کنید.
 • اتوماسیون: برخی از سی آر ام ها دارای ابزارهای اتوماسیون هستند که بیشتر کارها را اتوماتیک می‌کنند. یادآوری‌ها و اعلان‌های سیستم می‌توانند به شما کمک کنند تا در مورد هرگونه ارتباط ورودی یا تغییراتی که می‌تواند بر روابط فعلی مشتری تأثیر بگذارد، آگاه شوید.

چرا بهتر است قبل از خرید نرم‌افزار CRM، از دموی رایگان آن استفاده کرد؟

همان طور که قبل از تصمیم‌گیری برای خرید اتومبیل، چندین نوع مختلف را آزمایش می‌کنید، می‌توانید با استفاده از نرم‌ افزار CRM آزمایشی رایگان نیز همین کار را انجام دهید.

یک دوره آزمایشی رایگان CRM به شما این امکان را می‌دهد که برای مدت زمان محدودی، محصول را تست کنید، با ویژگی‌ها و عملکرد آن آشنا شوید و در نهایت، دوره رایگان به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که آیا این نرم افزار برای شما مناسب است یا خیر.

به طور کلی، شرکت‌ها معمولا برای خرید و بررسی قیمت CRM دو یا سه نسخه آزمایشی رایگان را امتحان می‌کنند زیرا می‌خواهند ببینند آیا این نرم افزار می‌تواند به آن‌ها برای حل یک چالش خاص کمک کند یا خیر. به عنوان مثال، اگر نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتریان را ارزیابی می‌کنید، چالش شما ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

 • سازمان‌دهی فرآیندهای کسب و کار
 • دریافت سوابق مخاطبان، سرنخ‌ها، معاملات و مکالمات
 • بهبود درآمد فروش و بهره‌وری تیم فروش
 • بهینه کردن پیش بینی فروش

6 میان‌بر برای استفاده حداکثری از دموی آزمایشی رایگان نرم افزار CRM

استفاده از دموی نرم افزار CRM، اولین و مهم‌ترین مرحله برای تصمیم‌گیری در مورد خرید آن است. به همین علت بهتر است تمامی جوانب را بررسی کنید. ما عناصر کلیدی را برای استفاده آزمایشی رایگان CRM بیان کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم از آن بهترین استفاده را ببرید. این عناصر شامل موارد زیر است:

 1. هدف‌گذاری کسب و کار

فهمیدن ارزش واقعی پیاده سازی یک نرم افزار جدید برای سازمان در طول دوره آزمایشی رایگان دشوار است. با این حال، با تعیین اهداف قابل اندازه گیری می‌توانید دریابید که چگونه نرم افزار می‌تواند به شما در رسیدن به آن‌ها در دوره آزمایشی رایگان کمک کند.

 1. هماهنگ کردن تیم و گرفتن بازخورد از آن‌ها

در حالی که نرم افزار حسابداری ممکن است توسط یک یا دو نفر استفاده شود، نرم افزار سی آر ام چیزی است که کل سازمان شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در طول دوره آزمایشی از مدیران و کارشناسان ارشد بازخورد جمع‌آوری کنید تا اطمینان حاصل کنید که خرید این نرم‌افزار در بهبود کارایی همه افراد تیم موثر است.

 1. مشورت با ارائه‌دهنده CRM 

سعی کنید در اسرع وقت از طریق مشاور ارشد با محصول آشنا شوید تا نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید. همچنین به او بگویید چالش‌های شرکت شما چیست و آیا CRM این دغدغه‌ها را برطرف می‌کند. این به شما فرصت می‌دهد تا سؤالاتی را بپرسید که مرتبط با کسب و کار شما هستند و در مراحل اولیه پاسخ سؤالات را دریافت کنید.

 1. کار با سیستم با داده‌های واقعی

بهترین راه برای مشاهده نحوه عملکرد سیستم، افزودن مقداری داده واقعی یا شبیه‌سازه شده است. همچنین می‌توانید سیستم را به ایمیل و برنامه‌های آفیس خود وصل کنید تا بتوانید مشاهده کنید که ذخیره ایمیل‌ها و اسناد در سیستم چقدر آسان است.

به روند کاری کسب و کار امروز خود فکر کنید و جریان کار خود را با آنچه سیستم می‌تواند برای شما انجام دهد مقایسه کنید. آیا کار روزمره شما را آسان‌تر می‌کند؟

 1. استفاده از منابع پشتیبانی آنلاین

با تماشای برخی از ویدئوها و وبینارها و همچنین بررسی مطالب خواندنی مربوطه که شرکت ارائه دهنده نرم افزار سی ار ام در اختیار مشتریان قرار می‌دهد، اطلاعات مفید زیادی به دست خواهید آورد.

 1. تست کردن ماژول‌های نرم‌افزار

اکثر نسخه‌های آزمایشی رایگان نرم‌افزار CRM دارای برخی اقدامات اصلی هستند که از شما می‌خواهند آن‌ها را امتحان کنید. با تکمیل این اقدامات اصلی، متوجه خواهید شد که آیا سیستم می‌تواند در موقعیت واقعی شما به درستی کار کند یا خیر. رابط کاربری و همچنین سهولت استفاده را ارزیابی کنید.

پیام گستر، ارائه‌دهنده دموی رایگان نرم‌افزار CRM

پیام گستر این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا بتوانند قبل از خرید نرم‌افزار CRM، از دموی رایگان آن استفاده کنند. در این نسخه آزمایشی می‌توانید منوهای مختلف را بررسی کرده و با کاربرد هر یک از قابلیت‌های نرم‌افزار آشنا شوید. بنابراین شرایط برای شما فراهم است تا با بررسی تمام امکانات آن و پیاده‌سازی استراتژی‌های مختلف، دریابید که تا چقدر نیازهای کسب و کار شما را محقق می‌کند. همچنین شما می‌توانید از کارشناسان ارشد مجموعه برای تحلیل فرآیندهای سازمان خود مشاوره بگیرید.

سخن نهایی

این سوال برای سازمان‌ها پیش می‌آید که چطور یک سی آر ام مناسب انتخاب کنیم؟ به همین دلیل بهتر است قبل از خرید، ابتدا از نسخه آزمایشی آن استفاده کنید تا مطمئن شوید اهداف سازمانی شما را تحقق می‌بخشد. هنگام ارزیابی یک دوره آزمایشی رایگان، از 6 مرحله بالا استفاده کنید و به سرعت متوجه خواهید شد که آیا نرم‌افزار برای شما در پایان دوره آزمایشی مناسب است یا خیر.

منابع:

https://realtybiznews.com/what-is-the-best-crm-software

https://www.superoffice.com/blog/crm-software-free-trial-experience/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *