7 روش برای مطرح شدن برندتان در شبکه های اجتماعی (social media)


۷ روش برای مطرح شدن برند تان در شبکه های اجتماعی

حضور پررنگ در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای هر برندی ضروری می باشد. با این وجود استفاده نادرست از این شبکه ها می تواند منجر به از دست دادن مشتریان و فرصت های کسب و کار شود و نهایتا بر روی درآمدتان تاثیر منفی بگذارد. استفاده درست و موفق از شبکه های اجتماعی در کنار سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری آنقدر ها هم دشوار نیست: ترکیبی از درک عامه و بنیادی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. در زیر هفت روش مطرح شدن برندتان در شبکه های اجتماعی به شما معرفی می کنیم:

ارائه ارزش در شبکه های اجتماعی – نه فقط تبلیغات

مخاطبین شما در ابتدا با برند شما ارتباط برقرار می کنند که از محصولات و پیشنهادات شما مطلع شوند. آنها می خواهند اطلاعاتشان در خصوص اخبار، اطلاعات و فروش های آینده برند شما به روز باشد. بنابراین، می بایست توجه آنها را در فضای مجازی به خوبی جلب کنید. برای این کار می توانید پست هایی که بیان کننده خط مشی ها، فرهنگ و اصول کسب و کار شما هستنند را با ترکیبی از پیشنهادات ویژه تبلیغاتی خود برای مخاطبین و مشتریانتان در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. البته باید دقت داشته باشید که با گفتن مسائل بدیهی و  عادی مخاطبان را از خود نرانید. بر عکس کاری کنید که در ذهنشان باقی بمانید و برایشان جالب و قابل توجه باشید. بدین ترتیب می توانید در حفظ مشتری موفق باشید.

از نفوذ تاثیرگذاران در شبکه های اجتماعی در جهت پیشرفت و قدرت بیشتر بهره بگیرید

به جرات می توان گفت استفاده از افراد تاثیر گذار در رسانه های اجتماعی، یکی از موثر ترین استراتژی های موفقیت در شبکه های اجتماعی می باشد. اگر چه همیشه استثنا وجود دارد، اما تقریبا هر برندی می تواند از این قدرت رسانه ای این افراد به نفع خود استفاده کند.

مطالعه بیشتر💬  همکاری موفق دیجیتال مارکتینگ و فروش از طریق نرم افزار CRM

می توانید رسانه های اجتماعی که مخاطبین شما در آن عضو هستند را هدف قرار داده و مشتریان بالقوه خود را بیابید. شروع این کار بسیار ساده است. فقط کافیست به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید و با آنها وارد معامله شوید. این تجارت بزرگی محسوب می شود و طبق تجربه دست اول، مشتریان بالقوه اطلاعات تماس خود را در بخش اطلاعات شخصی خود در اختیار شما می گذارند.

فراتر از دستیابی به موفقیت صرف بیندیشید

اگر به راستی قصد پیشرفت دارید، باید بخواهید که نقش خود را به خوبی ایفا کنید. فیس بوک نسبت به گذشته تغییرات مثبت بسیاری داشته است و اکنون اینستاگرام نیز با یک الگوریتم جدید به فعالیت خود ادامه می دهد. مخاطبان فیس بوک و اینستاگرام شما به همراه تبلیغات گسترده ای که انجام می دهید، فرصت ویژه ای برای مطرح شدن در بازار رقابتی و بالا بردن حجم فروش در اختیار شما قرار می دهد.

مداوم و مستمر مطلب بگذارید، اما مخاطبین خود را اشباع نکنید

دستگاه های اتوماسیون موجود می توانند کمک فراوانی به مدیریت بازار شبکه های اجتماعی باشند، گرچه باید در نظر داشت که افراط در این زمینه می تواند به راحتی به شکست منجر شود. من به شخصه این را تجربه کرده ام. به برندی علاقمند شدم و آن را در شبکه  های اجتماعی دنبال می کردم. همین حرکت باعث شد با سیلی از تبلیغات وقت و بی وقت این برند مواجه بشوم. هر یک ساعت مطالب آن تکرار می شدند و کاملا مشخص بود که یک ربات این برند را مدیریت می کند و به همین دلیل فورا آن را کنار گذاشتم.

مطالعه بیشتر💬  تبلیغات پیامکی و کارایی آن در بازاریابی

پس نتیجه می گیریم اگر چه هدف از تبلیغات این است که برند خود را معرفی و آن را در ذهن مخاطبین زنده نگاه داریم، در عین حال باید همزمان مراقب باشیم که در آن افراط نکنیم و مخاطبین را با مطالب پی در پی و پشت سر هم کلافه نکنیم.

مشکلات و شکایات را بلافاصله انتقال دهید.

شبکه های اجتماعی به یک پرتال خدمات مشتری تبدیل شده اند. برای مشتریان خیلی راحت تر است که در شبکه های اجتماعی توجه شما را جلب کنند و صدای خود را به گوش شما برسانند. مشتریان در لحظه توئیت می کنند و در فیس بوک پست می گذارند اما تماس با شما، پشت خط ماندن و امیدوار بودن برای این که بتوانند با یک مسئول صحبت کنند، به نسبت برایشان دشوار تر است.

بنابراین شما باید یاد بگیرید سریعا عکس العمل نشان دهید. زمانی که یک مصرف کننده نارضایتی خود از محصول شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد، ضمن پیگیری نظرات او، شما باید فورا با او تماس بگیرید و بتوانید مشکلش را در اسرع وقت و قبل از این که به یک معضل تبدیل شود، رفع کنید. پیغام او را پاک نکنید و یا آن را نادیده نگیرید. در غیر این صورت باید در انتظار طوفانی از عواقب آن بنشینید.

درک خوبی از عملکرد خود داشته باشید.

باعث تعجب است که بسیاری از برندها به آنالیز و عملکرد اجتماعی خود توجهی نمی کنند و معتقدند: “شبکه های اجتماعی تاثیری در موفقیت ما ندارد.” منابعی همچون فیس بوک و توئیتر می توانند تمامی اطلاعاتی را که شما برا پیشرفت و رفع ضعف هایتان نیاز دارید در اختیارتان بگذارند.

مطالعه بیشتر💬  بهترین نرم افزار CRM کدام است؟[۱۳۹۸] بررسی جامع نرم افزارهای CRM ایرانی

روزانه این آنالیز ها را بررسی کنید و همیشه بروز باشید. نمی توانید بدون هدف و برنامه ریزی مطلب بگذارید و منتظر نتیجه باشید. چه مطالبی با چه محتوایی بیشترین توجه را به خود جلب می کنند؟ چه محتوایی باعث می شود مخاطبین بیشترین بازدید را از صفحه شما داشته باشند؟ نظرات آنان را مورد بررسی قرار دهید و در راستای رسیدن به سلیقه و علایق آنها تلاش کنید.

همه کاره و هیچ کاره نباشید.

تصور کنید تصمیم گرفته اید در تمام شبکه های اجتماعی موجود، حضور پر رنگی داشته باشید. در شرایطی مجبور می شوید زمان کوتاهی برای هر کدام اختصاص دهید و به این صورت قدرت تاثیر خود را در همه آنها به شدت تضعیف خواهید کرد.

در عوض تلاش کنید از میان این منابع تعداد مشخصی را انتخاب کنید و روی آنهایی تمرکز کنید که اطمینان دارید بدون شک مخاطبین شما در آن فعالیت دارند. به طور مثال، یک فروشنده جواهر آلات می تواند در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و Pinterest محصولات خود را به اشتراک بگذارد، در حالی که برای این مورد بخصوص، فعالیت در شبکه LinkedIn یک تلاش بیهوده خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *