6 کاربرد نرم افزار CRM - به روایت تصویر - اینفوگرافی

6 عامل کاربردی در نرم افزار CRM

۶ عامل کاربردی CRM

به جرات می توان گفت جامع ترین نرم افزار سازمانی که قابلیت های مختلفی را در خود جای داده، نرم افزارCRM است و این قابلیتها برای تمامی کسب و کارهای در حال رشد ضروری و مهم تلقی می شود.

کاربرد CRM به زبان ساده

به زبان ساده کاری که نرم افزار مدیریت مشتریان در یک سازمان انجام می دهد، این است که در وهله اول وظایف افراد را مشخص و طبقه بندی می کند و روابط بین آنها را در یک چهارچوب درست قرار می دهد. سپس با آغاز کار بازاریابی و فروش به افراد کمک می کند تا به جمع آوری داده های مشتریان احتمالی شان بپردازند. پس از این مراحل تعامل با مشتریان آغاز می شود و مسلما برای رفع پیچیدگی های ارتباطات به یک برنامه دقیق نیاز است. این برنامه را می توان در CRM تعریف کرد.

تعامل با مشتریان، با تبدیل آنها به مشتریان وفادار به وسیله تسهیلات ویژه ای که به آنها داده می شود، ادامه می یابد. در نتیجه چرخه تبدیل مشتریان احتمالی به مشتریان همیشگی به همین صورت تکرار خواهد شد. حال اگر در مورد نرم افزار مدیریت مشتری پیام گستر صحبت کنیم، قابلیتهای ویژه ای چون مدیریت تبلیغات و همگام شدن اطلاعات با سایر نرم افزارهای مالی و اداری را نیز می توان به آن اضافه کرد.

سرمایه گذاری روی CRM؛ سودمند یا کم اثر؟

با این حال اگر هنوز هم در مورد سرمایه گذاری بر روی این نرم افزار جامع و کاربردی مردد هستید، اجازه دهید تا چند نمونه از آمارهایی که سازمان ها پس از پیاده سازی این استراتژی منتشر کرده اند را باهم بررسی کنیم:

  • نرخ بازگشت سرمایه (ROI) به ازای هر ۱ دلار هزینه، ۸.۷۱ دلار است. یعنی به ازای هر ۱ دلاری که شما سرمایه گذاری می کنید، ۸.۷۱ دلار به شما باز می گردد.
  • دسترسی به اطلاعات و دسته بندی مشتریان ۱۰۵% راحت تر از گذشته خواهد بود. بنابراین برنامه ریزی برای رفتار آن ها در خریدهای بعدی بهتر از همیشه انجام خواهد شد.
  • نرم افزار CRM در کمترین حالت ۵۰% و در بیشترین حالت ۸۳% موجب افزایش فروش در سازمان می شود.
  • حفظ مشتریان وفادار و جذب سرنخ های جدید تا ۵۶% افزایش یافته و میزان رضایتمندی مشتریان را ۷۷% افزایش می دهد.
  • نرم افزار CRM با بهره مندی از امکان BPMS (سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار)، تا ۶۹% موجب تسریع فرآیندهای مختلف سازمانی می شود.
  • نرم افزار CRM  ۹۶% رضایت مشتریان را افزایش داده و باعث بهبود ارائه خدمات به مشتریان می شود.
مطالعه بیشتر💬  ۱۵ آمار حیرت انگیز نرم افزار CRM در سال ۲۰۱۹


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *